Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Kırmızı Görünümdeki Şirketten Milyon Dolarlık Yatırım!

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde Sistem Global Danışmanlık A.Ş. yatırımı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hisseleri Kırmızı Görünümdeki Şirketten Milyon Dolarlık Yatırım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisseleri günlük, haftalık, aylık ve yıllık zaman dilimlerinde düşüş gösteren Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Sistem Global Danışmanlık A.Ş. yatırımı hakkında bilgilendirmede bulundu.

HDFGS’ten Yatırım Açıklaması Geldi

Borsa İstanbul’da HDFGS koduyla işlem görmekte olan şirket, Mayıs ayındaki yönetim kurulu kararınca Sistem Global Danışmanlık A.Ş.’ye iki faz halinde toplam 2 milyon dolar karşılığı TL tutarında yatırım yapılmasına ve bu yatırım karşılığında Sistem Global’de yüzde 10 pay sahibi olunmasına karar verildiğini hatırlattı.

Gelinen aşamada Sistem Global ile yapılan yatırım ve pay sahipleri sözleşmesi kapsamındaki hedeflerin yerine getirildiği değerlendirilerek ikinci faz ödeme tutarı olan 1 milyon doların ödenmesine karar verildiği bildirildi.

İkinci faz yatırım kapsamında 2.313.072 sermaye ödemesi ve 26.542.228 TL emisyon primi olmak üzere 28.855.300 TL tutarında ödeme yapıldığı belirtildi.

Genel kurul ve sermaye artırım işlemlerinin tamamlanmasına müteakip pay oranının yüzde 10’a ulaşacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bildirimde, Sistem Global Danışmanlık A.Ş.’nin, KOBİ’ler başta olmak üzere şirketlere büyüme odaklı bütünleşik servisler sunduğu ve gelişim odaklı danışmanlık hizmetleri sağladığı belirtildi.

Ayrıca iştirakleri ile regülasyon teknolojileri, finansal teknolojiler gibi dijital tabanlı teknoloji geliştirme ve hizmet sunumu iş/faaliyetlerini gerçekleştirdiğinden bahsedildi.

Şirketin Mayıs ayındaki yönetim kurulunda, tahsisli sermaye artırımı yoluyla yapılacak yatırımın birinci fazında 1 milyon dolar karşılığı TL tutarındaki ödemenin peşin; ikinci fazında 1 milyon dolar karşılığı TL tutarındaki ödemenin Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilmesine karar verilmişti.

HDFGS Hisseleri Haftaya Düşüşle Başladı

Şirketin hisseleri, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,5 düşüşle 1,89 TL seviyesinde kapattı.

Hedef Girişim Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

HDFGS, haftalık grafikte yüzde 7,8 oranında, aylıkta ise yüzde 2 oranında kırmızı yakmış durumda. Yıllık bazda bakıldığında ise şirket hissesinin, yatırımcılarına güncel olarak yüzde 18,6 zarar ettirdiği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın