Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GESAN Yeni İş İlişkisini, Petkim ve Reysaş Dev Sözleşmesini Duyurdu

KAP üzerinden açıklama yapan Girişim Elektrik iş ilişkilerini arka arkaya duyurdu. Petkim ve Reysaş dev anlaşmaya imza attı. İşte detaylar;
GESAN Yeni İş İlişkisini, Petkim ve Reysaş Dev Sözleşmesini Duyurdu
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret (GESAN), yeni anlaşmalarını art arda açıklamaya devam ediyor. Şirket, saatler önce paylaştığı ihale sonucunun üzerine iki farklı açıklama daha yaptı. Girişim Elektrik, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ndeki anahtar teslim güneş enerjisi santrali (GES) yapım işinde anlaşmaya varıldığını hatırlattı.

Bu çerçevede söz konusu GES için yapılması planlanan trafo merkezi için de yatırımcı firma ile uzlaşıldığı belirtildi. Ek anlaşma bedelinin 5.980.000 euro (122.769.400 TL) olduğu ifade edildi.

Yatırımcı firma için yapılan projelerin bedelinin toplam 65.536.070 euroya yükseldiği duyuruldu.

GESAN’dan İhale Sonucu Açıklaması

Şirket, Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ tarafından gerçekleştirilen 10 nolu ihaleye katıldığını ve en avantajlı fiyatı verdiğini paylaştı. Söz konusu ihalede 1. olduğunu, teklif edilen bedelin KDV hariç 3.090.000 dolara (58.833.600 TL) karşılık geldiğini kaydetti.

Söz konusu iş ilişkileri ve ihale sonuçları hisselere pozitif yansıdı. GESAN, günlük yüzde 5 artışla 270,6 TL’ye yükseldi.

Petkim ve Reysaş’tan Dev Sözleşme

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret (RYSAS), Petkim Petrokimya Holding (PETKM) ile Aliağa’da yer alan kompleksteki lojistik operasyonlar için toplam 5 yıllık hizmet sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Yeni imzalanan sözleşmeye göre 1 yılda yaklaşık 104.000.000 TL + KDV olmak üzere 5 yılda toplam 520.000.000 TL ciro beklendiği, bu fiyata enflasyon ve artan operasyon maliyetlerinin her sene ayrıca ilave edileceği aktarıldı.

Sözleşme kapsamında operasyonların daha sağlıklı yürütülebilmesi için İzmir’in Aliağa İlçesi’nde Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret İzmir Aliağa Şubesi unvanıyla şube açılacağı, 190 yeni personelin istihdam edileceği belirtildi.

RYSAS, günlük yüzde 0,4 artışla 26 TL’den, PETKM günlük yüzde 1 yükselişle 14,4 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu