Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Girişim Elektrik’ten İhale, YEO Teknoloji’den Yeni İş Açıklaması

Girişim Elektrik, katıldığı bir ihalede en yüksek fiyatı vererek birinci olurken, YEO Teknoloji imzaladığı yeni iş sözleşmesini açıkladı.
Girişim Elektrik’ten İhale, YEO Teknoloji’den Yeni İş Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) en sık bildirim veren şirketlerden biri olan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret Sanayi A.Ş.’den yeni bir paylaşım geldi. Şirket katıldığı bir ihalenin sonucuna dair yatırımcılarını bilgilendirdi.

Yapılan açıklamaya göre Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından 22 Mart 2023 tarihinde yapılan ihalede, en yüksek fiyatı veren şirket Girişim Elektrik oldu.

2023-MLZ-YAT-06 ihale numaralı köşk, hücre, redresör alımı işinde KDV hariç 2.198.000 ABD doları (41.847.720 TL) fiyat veren Girişim Elektrik ihaleyi kazandığını duyurdu.

Şirketin GESAN koduyla BIST inşaat endeksinde yer alan hisseleri alıcılı bir gün geçiriyor. Saat 13.30’da yüzde 4,07 artışla 268,40 liradan işlem gören hisseler, güne 262,3’ten başladı. Son kapanışı 257,9’dan yapmıştı.

Bir yılda yüzde 1300 getiri sunan GESAN hisse senedi yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Aylık bazda yüzde 27 oranında primlenen hisselerin kaydettiği en yüksek fiyat 302,50 lira oldu.

YEO Teknoloji’ye Dev Sipariş

Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. Azerbaycan’daki bir müşterisi arasında 330 KV yüksek gerilim ekipmanları temini amacıyla 708 bin Euro bedelle sözleşme imzaladı.

Söz konusu işin içeriği yüksek gerilim ekipmanlarının mühendislik, tedarik, montaj, test ve devreye alma gibi aşamalarını kapsıyor.

YEO Teknoloji hisseleri (YEOTK), günün en çok kazandıranları arasında yer alıyor. An itibarıyla yüzde 7,54 artıda 74,20 liradan işlem gören hisseler açılışı 70,1’den yaptı. Seans içinde 67,7 – 74,6 arasında hareket etti.

Haftalık artış oranı yüzde 3,80, aylık yüzde 32,80 ve yıllık yüzde 385 seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu