Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Genesis Mining, Çin Mahkemesindeki Davasında Haklı Bulundu

Şirket kripto para madenciliği ekipmanlarıyla ilgili davayı kazandı.
Genesis Mining, Çin Mahkemesindeki Davasında Haklı Bulundu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çin Yüksek Halk Mahkemesi, 2018’den bu yana yasal bir anlaşmazlığın merkezinde yer alan kripto para birimi madenciliği davasında, Genesis Mining’in yanında yer aldı. Dünyanın en büyük kripto madenciliği operasyonlarından biri olan Genesis Mining, hash gücünün önemli bölümünü elinde tutuyor.

Mahkeme kararlarına göre Genesis Mining’e 485.681 adet RX470 8GB ekran kartı iade edilecek. Mahkeme cihazların hala çalışır durumda olduğunu ve şirkete iade edilebileceğini belirtti.

Madencilik Devi Haklı Bulundu

Madencilik Devi Haklı Bulundu

Genesis Mining ve Genesis Digital Assets’in CEO’su ve kurucu ortağı Marco Streng, yıllarca süren mücadeleden sonra, mahkemenin kendilerinden yana karar vermesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Çin’in kripto madenciliği konusundaki baskıları Genesis Mining’in yasal zaferine katkıda bulundu. Yüksek Mahkeme kararında, kararın Çin’in enerji yoğun kripto madenciliği faaliyetlerini caydırmaya yönelik genel stratejisiyle uyumlu olduğunu açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Genesis Mining, 2013 yılında Streng ve Marco Krohn tarafından İzlanda’daki tesisleri olan ve hash oranlarını küresel müşterilere satan bir bulut madenciliği işletmesi olarak kuruldu.

Streng ve Krohn kendi kendine madencilik işine girdiklerinde, Jiangxi eyaleti, Fuzhou şehrinde Chuangshiji Technology Limited adlı Çinli bir veri merkezi sağlayıcısıyla Genesis Mining için bir barındırma anlaşması imzaladılar.

Chuangshiji, Genesis Madencilik’in elektrik faturalarını ödeyemediği suçlamalarına dayanarak Eylül 2018’den başlayarak yapılan ödemeleri askıya almıştı. Genesis Mining, Mayıs 2019’da Fuzhou Belediye Orta Düzey Halk Mahkemesine 560.000 adet GPU’sunun yanı sıra 60.580 adet AntMiner S9 bitcoin ASIC madencisinin iadesini talep eden bir dava açmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın