Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

General Motors Hisseleri Güçlü 3Ç21 Bilançosuna Rağmen Düştü

Beklentileri aşan çeyreklik kazanç açıklayanlardan biri de General Motors olurken piyasaların tepkisi karmaşık geldi.
General Motors Hisseleri Güçlü 3Ç21 Bilançosuna Rağmen Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

General Motors, bugün yayımladığı çeyreklik bilançosunda Wall Street beklentilerinin üzerine çıktı. Hisseler, iyimser sonuçlarla açılış öncesi yükselse de kısa süre sonra negatife döndü.

Amerikan otomotiv şirketi, hisse başına 96 sent yönündeki tahminleri aşarak 1,52 dolar kazanç açıklarken gelir 26,51 milyar dolarlık tahmine kıyasla 26,78 milyar dolar oldu.

General Motors hisseleri TSİ 15.15’te yüzde 0,87 ekside işlem gördü.
General Motors Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

5 günde yüzde 0,5 düşen hisseler bir ayda yüzde 8,4, 10 ayda ise yüzde 38 değer kazandı.

GM CEO’su ve Başkanı Mary Barra, Çarşamba günü hissedarlara yönelik mektubunda; “2021 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin sonuçlarımız, özellikle de bunları takvim yılı bağlamında ele aldığınızda, geleceğimizi finanse eden temel işin gücünü açıkça göstermektedir” dedi.

Yılın ilk altı ayında yaklaşık 6,2 milyar dolar veya hisse başına 4,21 dolar kazanan GM, yıl için rehberliğini 11,5 milyar ila 13,5 milyar dolar veya hisse başına 5,40 ila 6,40 dolar aralığında düzeltilmiş kazanç olarak bildirdi.

GCM Yatırım Banner

CEO Mary Barra; GM’nin tam yıl sonuçlarının, Şubat ayında paylaştıkları 10 milyar ila 11 milyar dolarlık görünümün oldukça üzerinde, 11,5 milyar ila 13,5 milyar dolar aralığında kılavuzlarının en yüksek noktasına yaklaşacağına inandıklarını dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın