Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

General Motors Hisseleri Güçlü 3Ç21 Bilançosuna Rağmen Düştü

Beklentileri aşan çeyreklik kazanç açıklayanlardan biri de General Motors olurken piyasaların tepkisi karmaşık geldi.
General Motors Hisseleri Güçlü 3Ç21 Bilançosuna Rağmen Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

General Motors, bugün yayımladığı çeyreklik bilançosunda Wall Street beklentilerinin üzerine çıktı. Hisseler, iyimser sonuçlarla açılış öncesi yükselse de kısa süre sonra negatife döndü.

Amerikan otomotiv şirketi, hisse başına 96 sent yönündeki tahminleri aşarak 1,52 dolar kazanç açıklarken gelir 26,51 milyar dolarlık tahmine kıyasla 26,78 milyar dolar oldu.

General Motors hisseleri TSİ 15.15’te yüzde 0,87 ekside işlem gördü.
General Motors Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

5 günde yüzde 0,5 düşen hisseler bir ayda yüzde 8,4, 10 ayda ise yüzde 38 değer kazandı.

GM CEO’su ve Başkanı Mary Barra, Çarşamba günü hissedarlara yönelik mektubunda; “2021 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin sonuçlarımız, özellikle de bunları takvim yılı bağlamında ele aldığınızda, geleceğimizi finanse eden temel işin gücünü açıkça göstermektedir” dedi.

Yılın ilk altı ayında yaklaşık 6,2 milyar dolar veya hisse başına 4,21 dolar kazanan GM, yıl için rehberliğini 11,5 milyar ila 13,5 milyar dolar veya hisse başına 5,40 ila 6,40 dolar aralığında düzeltilmiş kazanç olarak bildirdi.

CEO Mary Barra; GM’nin tam yıl sonuçlarının, Şubat ayında paylaştıkları 10 milyar ila 11 milyar dolarlık görünümün oldukça üzerinde, 11,5 milyar ila 13,5 milyar dolar aralığında kılavuzlarının en yüksek noktasına yaklaşacağına inandıklarını dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu