Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

General Mills Hisseleri Güçlü Kazançla Açılış Öncesinde %3 Yükseldi

ABD'li gıda şirketi General Mills, beklenti üstü kazanç açıklarken hisseler açılış öncesinde yükseldi.
General Mills Hisseleri Güçlü Kazançla Açılış Öncesinde %3 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Minnesota merkezli gıda şirketi General Mills, çeyreklik kazanç sonuçlarını açıkladı. Beklenti üstü kazanç sonrası hisseler açılış öncesinde yükseldi.

Dün yüzde 1,26 ekside 58 dolarda kapanış yapan New York Borsası’ndaki GIS kodlu hisseler, bugün açılış öncesinde yüzde 3’ün üzerinde yükseldi. Bununla birlikte hisseler, günlük, aylık ve yıllık bazda parlak performans sergilemedi.

5 günde yüzde 1’in üzerinde ekside dururken 3 ayda yüzde 2, yıl başından bu yana ise yüzde 1,3 değer kaybetti.
General Mills Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

General Mills, hisse başına 89 sent yönündeki tahminlerin ötesinde hisse başına 99 sent düzeltilmiş kazanç bildirdi. Üç aylık gelir de tahminleri aştı.

29 Ağustos 2021’de sona eren ilk çeyreğin sonuçlarına göre General Mills’in net satışları yüzde 4 artışla 4,5 milyar dolara ulaştı. Organik net satışlar yüzde 2 artarken faaliyet karı yüzde 1 azalarak 844 milyon dolara düştü. Şirket, 2022 yılına ilişkin tam yıl mali görünümünü yeniden teyit etti.

General Mills Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jeff Harmening, “ekibimizin dinamik ve zorlu bir çalışma ortamında gösterdiği performanstan gurur duyuyorum” dedi. İlk çeyrekteki güçlü performansla beklenti üzeri sonuçlar elde ettiklerini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu