Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gemini, Ethereum ETF’leri için İlk Beş Ay için Giriş Beklentisini Paylaştı

Kripto para borsası Gemini, spot Ethereum ETF'lerinde ilk altı ayda 5 milyar dolara kadar net giriş beklediğini bildirdi. Ayrıntılar geliyor…
Gemini, Ethereum ETF’leri için İlk Beş Ay için Giriş Beklentisini Paylaştı
HABER GİRİŞ

Gemini tarafından hazırlanan bir araştırma raporunda, ABD’de işlem görmeye başlayacak spot Ethereum (ETH) borsa yatırım fonlarının (ETF) ilk altı ayda 5 milyar dolara kadar net giriş görebileceği tahmini yer aldı.

Raporda, bu fonların mevcut Grayscale Ethereum Trust (ETHE) varlıklarıyla birleştirildiğinde, ABD’deki spot ETH ETF’lerinin toplam yönetim altındaki varlıklarının (AUM) 13-15 milyar dolar seviyesine ulaşabileceği ifade edildi.

Gemini, Ethereum’un piyasa değerinin Bitcoin’e kıyasla düşük seviyelerde olduğunu ve bu yeni girişlerin ETH’nin piyasa konumunu iyileştirebileceğini vurguladı.

Raporda ayrıca, uluslararası ETF piyasalarındaki mevcut yatırım varlıkları, güçlü zincir içi dinamikler ve gelişen stablecoin ekosistemi gibi faktörlerin, ETH ETF’leri için olumlu bir risk-ödül oranı sunduğuna dikkat çekildi.

SEC’in Mayıs ayında ihraççılardan gelen ilk başvuruları onaylamasının ardından, Etherum spot ETF’lerinin yakında ABD’de işlem görmeye başlaması bekleniyor. Bitcoin spot ETF’leri ise bu yılın Ocak ayında işlem görmeye başlamıştı.

GCM Yatırım Banner

Raporda, Ether/Bitcoin oranının son üç yılın medyan değerine dönmesi durumunda yaklaşık yüzde 20’lik bir artışla 0.067’ye çıkabileceği, maksimum 0.087’ye dönülmesi durumunda ise yüzde 55’lik bir yükseliş yaşanabileceği öngörülüyor.

Ethereum günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Gemini, Bitcoin ETF’lerinin ilk altı ayda 15 milyar dolarlık giriş aldığı göz önüne alındığında, spot Ethereum ETF’lerine 3 milyar doların altındaki net girişlerin hayal kırıklığı yaratacağını, 5 milyar doların üzerindeki net girişlerin ise güçlü bir gösterge olacağını belirtti.

Ethereum yazım itibarıyla 414 milyar dolar piyasa değeri ile 3.450 dolar seviyesinde işlem görüyor. ETH’de yaşanabilecek bir ralli, altcoin pazarının büyük bölümünde pozitif bir etki yaratabiliyor. Dolayısıyla Etheruem ETF’lerinde yaşanacak yüklü bir giriş, altcoin pazarını doğrudan etkileyecektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.