Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Galatasaray’dan Beklentileri Boşluğa Düşürecek Açıklama!

Son açıkladığı bilançoda toparlanma gösteren Galatasaray’dan hissedarlarını mutlu etmeyecek açıklama geldi. Detaylı bilgi haberde;
Galatasaray’dan Beklentileri Boşluğa Düşürecek Açıklama!
HABER GİRİŞ

Puma ile imzaladığı dev sponsorluk anlaşmasıyla yatırımcılarında heyecan uyandıran Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.’den beklentileri boşluğa düşüren açıklama geldi. Kamuyu Aydınlat Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimde bulunan şirket, yönetim kurulunca alınan temettü kararını paylaştı.

Buna göre Haziran 2022-Mayıs 2023 hesap döneminde görülen zarar yüzünden borsada hissedarlara kâr dağıtımının yapılamayacağı kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Şirketimizin Sermaye Piyasası Mevzuatına göre hazırlanan 01.06.2022 – 31.05.2023 hesap dönemi konsolide finansal tablolarında zarar gerçekleşmiş olması nedeniyle kar dağıtılmaması hususunun yapılacak olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere teklif edilmesine karar verilmiştir” denildi.


Borsada GSRAY koduyla yer alan Galatasaray hisseleri yatırımcısına yılbaşından bu yana yüzde 150’ye yakın prim verdi. Savaş gerilimiyle düşüş yaşayan BIST 100 endeksinin satış baskısı gördüğü günlerde ise kazançlarını düşük tutan GSRAY aylık bazda negatif bölgede yer aldı.

GS Hisse 22-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son açıkladığı 3Ç23 bilançosunda yüzde 505 artış gören Galatasaray hisseleri bu hafta toparlanma yaşayarak yüzde 7 artıda fiyatlandı.

Günü pozitif bölgede geçiren hisseler TSİ 11.49 itibarıyla 8,28 liradan işlem gördü. Yıl içerisinde en düşük 3,44 TL, en yüksek 9,58 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın