Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dört Büyüklerden En Fazla Borç Galatasaray’da

Borsa İstanbul’da işlem gören spor şirketleri arasında en fazla borcu olan kulüp Galatasaray olarak açıklandı. Dört büyüklerde borç durumu nasıl? İşte detaylar;
Dört Büyüklerden En Fazla Borç Galatasaray’da
HABER GİRİŞ

Türkiye’de futbol kulüpleri arasında halka açık olan Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un toplam borcu 29,93 milyar lira seviyesine ulaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan finansal açıklamalara göre en fazla borcu olan spor kulübü Galatasaray oldu.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş’nin (GSRAY) dernek ve diğer ilişkili şirketler/taraflar hariç toplam borcu 9,5 milyar lira düzeyinde.

Borç sıralamasında Galatasaray’ı 8,63 milyar lirayla Fenerbahçe (FENER) ve 7,05 milyar lira ile Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret (BJKAS) izledi. Trabzonspor’un (TSPOR) borcu ise 7,05 milyar lira.

Alacaklar Oldukça Düşük

Kulüplerin toplam 29,93 milyar liralık borcu bulunurken 4 büyüklerin toplam alacakları 12,45 milyar lira. Borç – alacak farkı açısından en borçlu kulüp konumunda Beşiktaş bulunuyor.

Beşiktaş’ın net alacak farkı -5,27 milyar lira, Galatasaray’ın alacak farkı -4,99 milyar lira ve Fenerbahçe’nin alacak farkı -4,37 milyar lira, Trabzonspor’un alacak farkı -2,86 milyar lira düzeyinde.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin en büyük futbol kulüpleri, sezonun ilk 3 ayına, yani Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarına yönelik bilançolarını açıklarken kalan 9 ay için 11 milyar liralık kaynak ihtiyacı ortaya çıktı.

Kulüplerin alacakları yükümlülüklerini karşılayamadığı için ortaya çıkan kaynak ihtiyacında ilk sırada Fenerbahçe yer aldı. Onu Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş izledi.

Spor Endeksi ve Hisseler

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi yüzde 0,6 düşüşle 8387 puanda seyrederken spor endeksi pozitif ayrışarak yüzde 0,5 artışla 4547 düzeyinde bulunuyor.

En çok yükselen yüzde 2,8 FENER olurken onu yüzde 2,3 ile TSPOR izliyor. BJKAS, yüzde 1 ile negatifi gösterirken GSRAY yatay bir görüntü sergiliyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.