Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Galatasaray Dev Sponsorluk Anlaşmasını KAP’a Bildirdi! İşte Tutar

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde Puma ile imzalanan büyük çaplı sözleşme hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Galatasaray Dev Sponsorluk Anlaşmasını KAP’a Bildirdi! İşte Tutar
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da işlem gören spor kulüplerinden biri olan Galatasaray, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde büyük çaplı bir sponsorluk ve lisans sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

GSRAY’dan Puma ile Dev Sponsorluk Sözleşmesi Duyurusu

Bildirimde, Borsa İstanbul’da GSRAY koduyla işlem gören Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. ile spor giyim firması Puma arasında sponsorluk sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

Şirket ile Puma Spor Giyim Sanayi A.Ş. (Puma) arasındaki sözleşmenin, 2024-2025 futbol sezonunun başlayacağı tarih olan 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtildi.

Sözleşmenin, 2028-2029 futbol sezonunun sona erme tarihi olan 30 Haziran 2029’a kadar süreceği bilgisi verildi.

Böylelikle, sponsorluk ve lisans sözleşmesi 5 futbol sezonunu kapsamış olacak.

GCM Yatırım Banner

Peki, kulüp bu sponsorluk sözleşmesi gereğince ne kadarlık bir ödeme alacak?

KAP bildirimine göre Puma, sponsorluk ve lisans sözleşmesi kapsamında şirkete toplamda net 25 milyon euro tutarında sabit ödeme gerçekleştirecek.

Bildirimde, sportif başarıya dayalı oluşturulmuş olan prim ve ödül sistemine uygun olarak prim ödemesi ve bunların dışında ayrıca Puma tarafından satışı yapılacak olan şirket lisanslı ürünleri üzerinden hesaplanacak tutarda telif ödemesinin de yapılacağı aktarıldı.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş., geçen ay içinde 1 Haziran-31 Ağustos 2023 dönemine ilişkin finansal raporunu yayımlamıştı. Şirket, bir önceki senenin aynı dönemine kıyasla karını yüzde 742 artırarak dikkat çekmişti.

GSRAY Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

GSRAY hisseleri, haftanın ilk işlem gününde yüzde 3,7’lik yükseliş göstererek günü 8,38 TL seviyesinde kapattı.

GSRAY Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 1,7, aylıkta yüzde 1,9 yükseliş gösteriyor. GSRAY, yıllık bazda ise yatırımcısına yüzde 144,2 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın