Paylaşım

Galatasaray Hisseleri Zirveye Çıktı


 

Galatasaray hem ligde hem de borsada kazandı. Spor Toto Süper Lig'de haftayı lider tamamladı ve borsada işlem gören Galatasaray Sportif AŞ. hisseleri (GSRAY) % 9,45 oranında yükselerek zirveye yükseldi.

Borsa İstanbul’da işlem gören Galatasaray hisseleri, takımın haftayı liderlikle tamamlaması sayesinde yükselişe geçti. Galatasaray Sportif AŞ. hisselerinin yükselmesine yardımcı olan futbol takımı % 9,45 oranında yükseldi ve 22 lira ile zirveyi gördü. Süper Lig’de 21. haftada 48 puanla Galatasaray’ın liderliğine ev sahipliği yaptı. Beşiktaş’ın berabere kalması ve bu nedenle puan kaybetmesi; Fenerbahçe’nin Akhisar Belediyespor ile oynadığı maçta 2-1 mağlup olması, Galatasaray’ı zirveye taşıdı.

Galatasaray, pazar günü deplasmanda Medicana Sivasspor ile oynadığı maçta 3-2 galip gelerek 48 puana yükselmişti ve liderlik koltuğunun sahibi olmuştu. Spor hisseleri, takımların başarılı, yaptığı transferler ve taraftarların ilgilerine göre değerlenmektedir. Galatasaray’ın elde ettiği bu başarı ve liderlik onu zirveye taşımış oldu.

Beşiktaş haftaya liderlik koltuğunda girmesine rağmen Eskişehirspor deplasmanında aldığı yenilgi nedeniyle ikinci sıraya indi. Trabzonspor ise deplasmanda Kasımpaşa ile son dakikada yediği gol ile berabere kalmıştı. Dün Fenerbahçe’nin mağlup olması nedeniyle Galatasaray hisseleri güne yükselişle başlamış ve 21,30 lira ile güçlü bir alım görmüştü. Daha sonra alımların devam etmesiyle birlikte birinci seansı 22 lira ile zirvede tamamladı.

Fenerbahçe hisseleri (FENER) ise aldığı mağlubiyet sonrasında % 5 oranında düştü ve 46 liradan işlem gördü. Beşiktaş hisseleri (BJKAS) % 2,5 oranında yükseliş kaydederken; Trabzonspor hisseleri (TSPOR) % 2 yükseldi.

Galatasaray Sportif AŞ. toplam piyasa değeri cari fiyat ile 476,5 milyon liraya yükseldi. En yüksek piyasa değerine sahip olan spor şirketi ise Fenerbahçe Futbol AŞ ve piyasa değeri 1 milyar 153,8 milyon lira. Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ.’nin toplam piyasa değeri 595,2 milyon liraya yükselirken; Trabzonspor Sportif AŞ’nin toplam piyasa değeri 152 milyon lira.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın