Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

G20 Ülkeleri Küresel Kripto Politikası Üzerinde Çalışıyor

Kripto paralara dair düzenleme çağrıları sürerken, G20 ülkeleri buna yönelik bir politika geliştirme hazırlığında. Detaylar haberde...
G20 Ülkeleri Küresel Kripto Politikası Üzerinde Çalışıyor
HABER GİRİŞ

G20 temsilcileri, küresel düzenlemeyi bilgilendirmek için kripto varlıklar için kolaylaştırılmış bir politika anlaşması geliştirmeyi planlıyor. Hindistan’ın federal ekonomik işler sekreteri Ajay Seth konuyla ilgili açıklamasına, “Masaya konulan önceliklerden biri, ülkelerin kripto varlıklara politika yaklaşımı için bir fikir birliği oluşturmasına yardımcı olmaktır.” ifadelerini kullandı.

G20, bu hafta Bengaluru’da merkez bankası yetkililerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştiriyor. Hindistan, Aralık ayının başında bir yıllık dönem için G20 başkanlığını Endonezya’dan devraldı. Seth, kripto düzenlemesi konusundaki fikir birliğini bildirmek için para politikasının, bankacılık sektörünün ve kriptonun ekonomi üzerindeki etkilerinin incelenmesi gerektiğini ekledi.

Açıklama kripto para piyasalarının daha iyi denetlenmesi çağrılarına yol açan FTX’in çöküşünün ardından geldi. Bengaluru’daki görüşmelerde ayrıca küresel borçların yönetimi, iklim eylemi için finansman ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri, çok taraflı kalkınma bankalarının güçlendirilmesi ve diğer konular da ele alındı.

Kripto üzerindeki çalışmalarını hızlandıran tek küresel kuruluş G20 değil. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü de kripto varlıklar hakkında acil politika eylemi çağrısında bulunan bir rapor yayınlamıştı.

FTX’in iflas etmesi, kripto tarihinin en büyük çöküşlerinden biri olarak kayıtlara geçti. Bu dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin sektöre odaklanmasını beraberinde getirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.