Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ford Hisselerinde Çeyreklik Satış İyimserliği: Yüzde 7 Yükseliş

Otomotiv sektörünün liderlerinden Ford, Eylül çeyreğinde satışlarının yüzde 16 arttığını açıkladı. Hisseler yükselişe geçti.
Ford Hisselerinde Çeyreklik Satış İyimserliği: Yüzde 7 Yükseliş
Yorum

Ford Motor Company, üçüncü çeyreğe ilişkin bilançosunu açıkladı. Eylül ayında beklenenden daha büyük bir düşüşe rağmen çeyreklik satışları yıllık bazda yaklaşık yüzde 16 arttı. Bununla birlikte Ford, geçen ay 142 bin 644 araç sattığını ve rakamın bir önceki yıla göre yüzde 8,9 gerilediğini de bildirdi. Yine de araç satışları üç aylık dönem boyunca yükseldi.

Ford aynı zamanda üçüncü çeyrekte beklenmedik tedarikçi maliyetleri için 1 milyar dolar daha ayırmayı beklediğini söyledi.

Ford’un üst düzey yöneticilerinden Andrew Frick, şirketin elektrikli kamyon ve kamyonet liderliğini geliştirirken, Eylül ayında yüksek talep gören araçların rekor oranlarda döndüğünü gördüğünü belirtti. Hızla genişleyen yeni perakende siparişleriyle talebin güçlü kaldığını ekledi.

Ford’un satış rakamları, piyasalar tarafından memnuniyetle karşılandı.
Ford Hisseleri Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Açılış öncesinde yükselen hisseler, kazançlarını seans içine yaydı.

ABD New York Borsası’nda işlem gören Ford hisseleri, dün 11,47 dolarda kapandıktan sonra bugüne 11,96 dolarla başladı. Açılışın ardından yükselişi hızlandırırken gün içinde 12,29 dolara kadar çıktı.

Yazım sırasında yüzde 7’ye yakın primli seyreden hisseler, bir haftanın yükseğini gördü. Yine de son dönemdeki çalkantılar ve FED’in agresif politikalarıyla yönlendirilen satışlarla, 25 dolar üzerindeki zirvelerinin altında kaldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu