Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fitch’ten ABD Raporu: Tüketici Harcamalarında Düşüş Olacak

Fitch Ratings, gelecek yılın son çeyreğinde ABD’de tüketici harcamalarında düşüş beklediğini açıkladı. İşte detaylar;
Fitch’ten ABD Raporu: Tüketici Harcamalarında Düşüş Olacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) için yeni bir rapor yayımladı. Kuruluş, ABD’de tüketici harcamalarında 2023’ün son çeyreği itibarıyla ciddi bir yavaşlama beklediğini açıkladı.

Kuruluş, gerekçe olarak iş gücü piyasasındaki soğumayı, ücret artışındaki yavaşlamayı, fazla tasarruf kaynaklı tüketim artışındaki azalmayı ve ABD Merkez Bankası’nın (FED) agresif sıkılaşma politikasının gecikme hareketlerini gösterdi.

Fitch Ratings, ABD’de reel tüketici harcamalarındaki artışın yavaşlayacağını ve 2024’ün son çeyreğinde yüzde 1,2 düzeyine inebileceğini bildirdi. Tüketici harcamalarının 2024’ün ilk çeyreğinde 0,8, ikinci çeyreğinde yüzde 3 oranında gerileyebileceği öngörüldü.

Hanehalkı borcunun önemli ölçüde arttığı belirtilen raporda, bunun en büyük nedeninin mortgage (konut kredisi) borcu ve kredi kartından kaynaklandığı kaydedildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.