Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Financial Times: Yabancı Yatırımcıların Türkiye’ye İlgisi Artıyor

Financial Times, Türkiye ekonomisindeki değişimler ile birlikte yabancı yatırımcıların ilgisinin arttığını belirtti. Detaylar haberde...
Financial Times: Yabancı Yatırımcıların Türkiye’ye İlgisi Artıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mayıs ayında seçimleri kazanmasıyla ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı görevine Mehmet Şimşek’in getirilmesiyle Türkiye’nin ekonomi politikasının rotası değişti. Türkiye’nin ekonomisinin canlanmasıyla ilgili haber yayımlayan Londra merkezli Financial Times, yapılan değişiklikler sonucunda yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ilgisinin arttığını belirtti.

Türkiye’nin 3 yıllık ekonomi hedeflerinin paylaşıldığı Orta Vadeli Program’ın (OVP) açıklanmasından sonra kaleme alınan yazıda yabancı yatırımcıların Türk hisse senetlerine ve tahvillerine yöneldiği kaydedildi. Ayrıca son yıllarda ülkeyi terk eden fon yöneticilerinin ilgisinin geri kazanıldığı aktarıldı.

“Türk Sermaye Piyasasında Olumlu Bir Değişme Var”

HSBC Türkiye İcra Kurulu Başkanı Selim Kervancı’nın değerlendirmesine yer verildi.

Kervancı, “Son aylarda uluslararası yatırımcıların Türk sermaye piyasalarına olan ilgisinde gözle görülür ve olumlu bir değişim görüldü. İngiltere, Avrupa, ABD ve Orta Doğu’dan gelen talebin yatırım hedefi olarak Türkiye’ye yeniden odaklanmasıyla ilgi geniş bir tabana dayanıyor.” açıklamasında bulundu.

Bunun yanında söz konusu haberde değerlendirmesine yer verilen isimlerden biri Ebebek halka arzına öncülük eden ÜNLÜ & Co kurumsal hisse satış sorumlusu Tunç Yıldırım oldu.

GCM Yatırım Banner

Yıldırım, “Alınan kararlarla artık kaliteli kurumsal yabancı yatırımcılar Türkiye ekonomisine çok daha fazla ilgi göstermeye başlıyor.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın