Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Financial Times Rusya için Güzel Haberler Verdi: Ufukta Yaptırım Yok

Financial Times, bir yılı aşkın zamandır Rusya’ya her alanda ambargo uygulayan AB’nin yaptırım iştahının kaçmaya başladığını yazdı.
Financial Times Rusya için Güzel Haberler Verdi: Ufukta Yaptırım Yok
HABER GİRİŞ

Ukrayna’da başlattığı savaş nedeniyle Rusya’yı yaptırımların hedefine alan Avrupa Birliği’nin (AB) ısrarını süremeyeceğine dair bir haber dünya gündemine düştü. Londra merkezli Financial Times gazetesi, ismini vermediği AB kaynaklarına dayandırdığı haberde, savaşın ikinci yılına girilirken AB’nin Rusya’ya uygulayacağı yaptırımlara devam değil, tamam deme kararına yakın tutum geliştirdiğini paylaştı.

Rus basınında geniş yer ayrılan haberde, Rusya’ya uygulanan yaptırımların kapsamının daha fazla genişletilmeyeceği ileri sürüldü.

AB’nin tutum değişikliğinin arkasında yatan nedenin, enerji krizine dayandığı söylendi. Rusya ekonomisi için alınan her ambargo kararının, dolaylı yoldan Avrupa ekonomisini de etkilediği çıkarımı yapıldı.

Rus enerji arzının AB ülkeleri için “vazgeçilemez” olduğu ve bir yetkilinin, “Daha fazla yaptırım uygularsak, tedbirlerden çok muafiyetler olacak” dediği söylendi.

Bir buçuk yıllık süre zarfında Moskova’ya toplam 10 yaptırım paketi uygulayan AB, geçen ay 11. paketin yolda olduğunu duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Rusya’nın ekonomisinin yanı sıra vatandaşları da yaptırımlardan nasibini almış, Rus varlıkları dondurulmuş ve gelen son açıklamalarda varlıkların iadesinin yapılmayacağı duyurulmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.