Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Filistinli Öğrenciler için Ödemeyi Devlet Yapacak

Filistin meselesini sahiplenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, lisans ve ön lisans öğrencilerinin yanı sıra master öğrencilerinin de öğrenim ücretlerinin karşılanması kararını aldı.
Filistinli Öğrenciler için Ödemeyi Devlet Yapacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 17 Kasım günü Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, ailesi ya da kendisi Filistin’in Gazze kentinde ikamet eden ve Türkiye’deki devlete ait yükseköğretim kurumunda örgün öğretim gören ön lisans ve lisans öğrencilerinin öğrenim ücretinin devlet tarafından karşılanacağının duyurulması üzerine bir yeni karar daha geldi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin de öğrenim ücretlerinin devlet tarafından karşılanacağı paylaşıldı.

“2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Cumhurbaşkanı Kararı” başlıklı karar bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

Böylece 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde, Türkiye‘de eğitim alan Filistinli öğrencilerin tezli yüksek lisans ve doktora eğitimleri için ödemeleri gereken öğrenim ücreti devlet tarafından karşılanacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı imzasıyla yer alan bir başka kararda ise Şubat ayında deprem felaketinden etkilenen vatandaşların borçlarına ilişkin bildirim yapıldı. Buna göre depremzedelerin borçlarının devlet tarafından ödenmeyeceği, yapılandırma kapsamında ödeme süresinin 2024 yılına alındığı duyuruldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın