Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Depremzedeler Borçlarını O Tarihte Ödeyecek

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında depremzedeler için uygulanan yapılandırma uygulamasında ödeme tarihi değişikliğine gidildiği kararı yer aldı.
Depremzedeler Borçlarını O Tarihte Ödeyecek
HABER GİRİŞ

Şubat ayında yaşanan deprem felaketi sonrası afet bölgesindeki vatandaşlar özelinde alınan yapılandırma kararlarında sürede değişikliğe gidildi. Cumhurbaşkanı Kararı ile depremzedelerin yapacağı ödemelerde tarih gelecek yıla uzatıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan karara göre mücbir sebep hali uzatılan Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya ve Gaziantep’in İslahiye ile Nurdağı ilçelerindeki depremzedeler için belirlenen yeniden yapılandırmada ilk taksit ödemede süre gelecek yılın 31 Mayıs tarihine ertelendi.

Alınan kararda, söz konusu il ve ilçelerin mücbir sebep hali durumunun ise 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.

6 Şubat 2023 tarihi ile 30 Nisan 2024 tarihleri arasında depremzedelerin ödemesi gereken taksitlerin ilkinin ödeme süresinin, mücbir sebep halinin sona erdiği zamanı takip eden ayda, sonraki taksitler için ise ödeme sürelerinin de bu ayı takip eden zaman dilimlerinde toplam 12 ay olacak şekilde uzatıldığı kaydedildi.

Taksit sayısının 12’yi aşması durumunda ise fazla olan taksitlerin 12 taksitle birlikte ödeneceği duyuruldu. Söz konusu kararların bugünden itibaren yürürlüğe girdiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.