Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Devlet Gazze’den Gelen Öğrencilerin Eğitim Ücretini Karşılayacak

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı kararı ile OHAL ilan edilen bölgelerde ve Gazze'de ikamet eden Filistinli öğrencilerin eğitim giderleri devlet tarafından karşılanacak.
Devlet Gazze’den Gelen Öğrencilerin Eğitim Ücretini Karşılayacak
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’nin 17 Kasım 2023 tarihli sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 6 Şubat depremleri nedeni ile ohal ilan edilen illerde ve Gazze’den gelen öğrencilerin öğrenim ücretleri devlet tarafından karşılanacak.

2023-2024 eğitim öğretim yüksek öğretim kurumlarınca alınacak olan katkı paylarına geçici olarak iki madde eklendi. OHAL ilan edilen iller ve Gazze’de ikameti bulunan öğrencilerin öğrenim katkı paylarının devlet tarafından karşılanacağı karara bağlandı.

2023 -2024 Öğretim Yılı için ikinci öğretim ücretini ödemiş öğrencilerin ise ödediği miktar yükseköğretim kurumları tarafından iade edilecek.

Söz konusu karara göre ayrıca 2023 -2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi’nde ailesi veya kendisi Filistin’in Gazze şehrinde ikamet eden ve Türkiye’deki herhangi bir yüksek öğretim kurumunda eğitimine devam eden önlisans ve lisan öğrencilerinin ödemesi gereken öğrenim ücreti de devlet tarafından karşılanacak.

İlgili karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.