Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ferrari 2022’de Karını Artırırken, Bu Yıl Daha İyisini Bekliyor

İtalyan otomotiv devi Ferrari, dördüncü çeyrek sonuçlarında yüzde 13’lük kar artışı bildirdi. Ayrıntılar geliyor…
Ferrari 2022’de Karını Artırırken, Bu Yıl Daha İyisini Bekliyor
HABER GİRİŞ

İtalya’nın önde gelen otomotiv üreticisi Ferrari, dördüncü çeyrek raporunu açıklad. Firma 2022 yılında karının yüzde 13 arttığını bildirdi. Şirketin CEO’su 2023’te yüksek fiyatlı spor arabalarına yüksek talep olmasını beklediğini söyledi.

Ferrari hisse başına 1.21 euro kazanç ve 1.368 milyar euro gelir bildirimi yaptı. Ferrari yıl oyunca 5.095 milyar euro gelir üzerinden 939 milyon euro gelir sağladı. Analistler 4,977 milyar euro gelir üzerinden 4,94 euro hisse başına kazanç bekliyordu.

Sonuçlar ayrıca Ferrari’nin kendi rehberliğini de aştı. Ferrari , 2022 rehberliğini Ağustos’ta ve yine Kasım’da yükseltti ve en son yatırımcılara tüm yıl için yaklaşık 5 milyar euro gelir ve hisse başına yaklaşık 5 euro düzeltilmiş kazanç beklemelerini söyledi.

Güçlü sonuçlara rağmen, Ferrari’nin dördüncü çeyrek işletme marjı yüzde 21.8′e geriledi. 2021’deki kar marjı, Ferrari’nin Icona modellerinden ilki olan Monza SP1 ve SP2 tarafından desteklenmişti. Otomotiv devi 2021′e göre yaklaşık yüzde 19 artışla geçen yıl 13.221 araç sevk ederek yeni bir rekor kırdı.

Ferrari 2023′te daha fazla rekor bekliyor. Şirket bu yıl yaklaşık 5,7 milyar euro gelir elde etmeyi ve hisse başına 6-6,20 euro aralığında kazanç bekliyor. Ayrıca, Daytona ve yaklaşmakta olan Purosangue SUV tarafından desteklenen işletme marjında ​​yaklaşık yüzde 26′ya varan bir artış tahmini yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Ferrari CEO’su Benedetto Vigna yaptığı açıklamada, “Karmaşık bir küresel senaryoya rağmen, ileriye büyük bir güvenle bakıyoruz” açıklamasında bulundu. Şirketin ABD’de işlem gören hisseleri, piyasa açılışı öncesi yüzde 2’den fazla artış kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.