Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fatih Terim Sessizliğini Bozdu: Denizbank’ı Dava Ediyor

Futbolcu ve iş insanlarının dolandırıldığı suçlamasıyla başlatılan gizli fon davasında çerçeve büyüyor. Fatih Terim, Seçil Erzan’ın eski çalışanı olduğu Denizbank’ı dava etti.
Fatih Terim Sessizliğini Bozdu: Denizbank’ı Dava Ediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Medyatik isimlerin dolandırıcılık iddialarıyla gündeme gelen ve ünlü teknik direktör Fatih Terim’in adıyla açılan fon olayına ilişkin yeni gelişmeler yaşanıyor. Fatih Terim fonu üzerinden dolandırıcılık suçu işlediği suçlamalarıyla yargılanan Seçil Erzan için istenen hapis cezası 285 yıla çıkarken, Denizbank için de mahkeme yolu göründü.

Davada mağdur sayısı artarken, Fatih Terim’in Denizbank ile birlikte sorumlular hakkında maddi-manevi tazminat davası açtığı öğrenildi.

Geçen yıl gündeme gelen yüksek kârlı gizli fon davasında sessiz kaldığı için eleştirilen 70 yaşındaki teknik direktör, harekete geçip sessizliğini hukuki süreç başlatarak bozmuş oldu.

Davada adı geçen Terim’in avukatlarından yapılan açıklamada, ünlü teknik direktörün asılsız yorumlara maruz kaldığı belirtildi.

Avukatların kamuoyu açıklamasında, “Fatih Terim adına, Denizbank A.Ş. aleyhine, kişilik haklarına yönelik haksız saldırılar nedeniyle uğradığı manevi zararın tazmini için İstanbul Asliye Hukuk Mahkemeleri nezdinde manevi tazminat davası açılmıştır” denildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın