Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum için 10 Bin Dolar Hedefi Masada Olabilir

Ethereum üzerindeki teknik görünüm, kripto para birimi üzerinde yeni bir ralliye işaret ediyor. Ayrıntılar haberde…
Ethereum için 10 Bin Dolar Hedefi Masada Olabilir
HABER GİRİŞ

Ethereum’un teknik grafiği yükselen üçgen görünümüne sahip bir formasyon olduğunu gösteriyor. Teknik analizde yükselen üçgen içerisindeki fiyat kırılımı, artışın süreceğine işaret eder.

Haftalık grafikte benzer bir yukarı yönlü formasyon oluşuyor. Formasyonun hedefi gerçekleşirse, Ethereum’un fiyatı 10.000 dolara kadar çıkabilir.

ETH haftalık grafik
Kaynak: TradingView

Bağımsız bir piyasa analisti olan Wolf, en büyük altcoinin önümüzdeki seanslarda toparlanacağını ve ardından potansiyel bir ters omuz baş-omuz modeli nedeniyle yükselmesini bekliyor.

Kripto para birimi Ocak ayında 2.150 dolara kadar düştü ve buradan toparlarak 3.200 dolara kadar yükselmişti. Son günlerde kripto para piyasasındaki düşüş ortamında, ETH kayıplarını artırdı ve 2.500 dolara kadar geriledi.

ETH potansiyel TOBO görünümü
Kaynak: IamCryptoWolf/Twitter

Kripto para birimi kayıplarını geri alıyor ve an itibariyle 2.700 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Buna rağmen bazı analistler, ETH’deki toparlanma rallisini bir boğa tuzağı olarak görüyor.

GCM Yatırım Banner

TradingView analisti TheTreeTrader, Ethereum üzerinde beklenenin aksine bir hareket ile uzun pozisyonların tasfiye edilebileceğini düşünüyor.

ETH gizli negatif uyumsuzluk
Kaynak: TheTreeTrader/TradinView

Grafikte fiyatı ve momentumu arasındaki uyumsuzluğa dikkat çeken analist, bu nedenle düşüş yaşanabileceğini belirtiyor. Analiste göre böyle bir hareket olursa ETH’nin fiyatı 2.300 dolara kadar düşebilir.

Ethereum üzerindeki ağ erierine bakıldığında ise büyümenin sürdüğü görülüyor. Glassnode üzerinde kaydedilen son verilere göre, en az 1 ETH tutan adres sayısı Şubat ayında 1.42 milyon ile rekor seviyeye ulaştı.

ETH sıfır olmayan adres sayısı
Kaynak: Glassnode

Sıfır olmayan adreslerin ve en az 0.1 ETH’ye sahip olanların sayısı da 15 Şubat’ta yeni bir zirveye çıkarak sırasıyla yaklaşık 75 milyon ve 7 milyona kadar çıktı.

Ethereum‘un güncel piyasa değeri 324 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para birimi geçtiğimiz yılın Kasım ayında 4.800 doların üzerine çıkarak tarihi zirvesini test etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.