Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ESCAR ve TGSAS Temettüsünü, KUTPO Toplu İş Sözleşmesini Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören ESCAR ve TGSAS temettü açıklamasını, KUTPO ise toplu iş sözleşmesini paylaştı. İşte detaylar;
ESCAR ve TGSAS Temettüsünü, KUTPO Toplu İş Sözleşmesini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcılar, performans olarak zayıf ilerleyen borsada yatırım yaptığı şirketlerin bedelsiz ve temettü kararlarını yakından takip ediyor. Bazı şirketler 2022 yılı net karından kar payı dağıtmayacağını bildirirken bazıları da hissedarlarını memnun edecek açıklamalar yapıyor.

Escar Filo Kiralama Hizmetleri (ESCAR), geçen yılın karından brüt 2 TL, net 1,80 TL nakit temettü kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu. Ödemeler 11 Nisan tarihinde yapılacak.

Şirket 2021’de 260 milyon TL olan net karını 2022’de 453,6 milyon TL’ye yükseltmişti. ESCAR, günlük yüzde 0,8 kayıpla 96,9 TL’ye geriledi.

TGS Dış Ticaret

Borsa İstanbul’da TGSAS koduyla işlem gören TGS Dış Ticaret, 2022 yılı net karından brüt 0,30 TL, net 0,27 TL nakit temettü ödeyeceğini duyurdu. Kar payı dağıtım kararının 31 Mayıs olduğu ifade edildi.

2022 yılında 21 milyon TL kar elde eden TGSAS, günü yatay tamamlayarak kapanışını 16,7 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner

Kütahya Porselen

KAP üzerinden paylaşım yapan Kütahya Porselen Sanayi (KUTPO), Türkiye Çimse-İş Sendikası ile yapılan toplu iş sözleşmeleri neticesinde 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren 31 Aralık 2024 tarihine kadar iki yıllık süreyi kapsayan sözleşme imzalandığını duyurdu.

Bu çerçevede çalışanlara ortalama yüzde 82 bandında ücret artışı sağlandığı, giydirilmiş ücret olarak yaklaşık yüzde 96 oranında artış yapıldığı ifade edildi.

KUTPO, günlük yüzde 10 yükselişle tavandan işlem görerek günü 48,3 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın