Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EREGL ve ISDMR Açıklık Getirdi: 7 Milyar TL’lik Ceza Doğru mu?

Medyada EREGL ve ISDMR’in yüksek tutarda vergi cezası aldığına yönelik söylentiler üzerine şirketlerden beklenen açıklama geldi. İşte detaylar;
EREGL ve ISDMR Açıklık Getirdi: 7 Milyar TL’lik Ceza Doğru mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (EREGL), İskenderun Demir ve Çelik (ISDMR), Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret (KCAER), Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret 21 Mayıs’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden medyada çıkan haberler hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Duyuruda basın-yayın organlarında demir-çelik sektöründe yürütülen vergi incelemesi kapsamında iki firmaya yüksek meblağlı vergi cezası kesildiği yönünde haberler çıktığına dikkat çekildi. Hem Ereğli Demir ve Çelik hem de İskenderun Demir ve Çelik bahsi geçen firmalar arasında kendilerinin bulunmadığını duyurdu.

Bu kapsamda medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmadığı, bugün yapılan duyurunun yatırımcılardan gelen sorular üzerine paylaşıldığı paylaşıldı.

Kocaer Çelik, Hazine ve Maliye Bakanlığınca iki firmaya yüksek tutarda vergi cezası kesildiği yönünde haberlerin paylaşıldığını, şirketin ya da bağlı ortaklıkların bu haberlerle herhangi bir ilişkisi olmadığını belirtti.

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret, demir çelik sektöründe iki firmaya ceza verildiğini anımsatarak bahis konusu şirketler arasında Kardemir’in yer almadığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.