Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Kişi Başı Milli Gelir Vurgusu: Daha da İyi Olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Erdoğan’dan Kişi Başı Milli Gelir Vurgusu: Daha da İyi Olacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ekonomiden 2023 seçimlerine, Alevi-Sünni provakasyonlarından cumhurbaşkanlığı adaylığına kadar çeşitli konulara değindi.

“Kişi Başı Milli Gelir Daha da Yükselecek”

“Gerçekleştirmiş olduğumuz kalkınma ve demokrasi devrimleri sayesinde Türkiye, ülkesi ve milletiyle dünyanın en üst ligine yükseldi” diyen Erdoğan, kişi başı milli gelirin 9 bin 500 dolara dayandığını dile getirdi.

“Hani ne oldu? Ne diyorlardı? Şu anda rakam bu” diyen Erdoğan kişi başına düşen milli gelirin daha da iyi olacağını vurguladı.

Sünni-Alevi, Türk-Kürt Provokasyonlarına Karşı Uyardı

Erdoğan, ülkemizde Sünni-alevi, Türk-Kürt unsurları üzerinden benzer senaryoların gerçekleştirilmeye çalışıldığını söylerken, herkesin hak ve özgürlüğünü garanti altına alan demokratik bir hukuk devleti kurduklarını belirtti.

85 milyon vatandaşın her birinin birinci sınıf vatandaş olduğunun altını çizen Erdoğan, her türlü farklılığı bir kenara bırakarak inançlarımıza, kültürümüze, değerlerimize sıkı sıkıya sarılmamız gerektiğini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Alevi-Bektaşi vatandaşların meselelerinin bir çoğunu çözdüklerini söyleyen Erdoğan, “Allahsız Alevilik olmaz, Muhammetsiz Alevilik olmaz, Alisiz Alevilik olmaz” ifadelerini kullandı.

2023 Seçimleri Mesajı

“AK Parti sadece dünün sadece bugünün değil yarının da partisidir” diyen Erdoğan, İstanbul’un 2023 seçimlerinin lokomotifi olacağına inandığını ifade etti.

Erdoğan sözlerinin devamında “Ülkemizin bugün karşı karşıya bulunduğu sıkıntıları çözecek kararlığa, dirayete yine biz sahibiz. Büyük ve güçlü Türkiye’yi adım adım inşa edecek olan yine biziz” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kendisi olduğunu aylar öncesinden paylaştıklarını söyleyen Erdoğan, diğer ittifak ve partilerin hala herhangi bir cumhurbaşkanı adayı telaffuz etmemiş olmasını da eleştirdi.

Erdoğan, Yarın Samsun’da Olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin sonunda yarın Samsun’da olacağını ifade etti.

Erdoğan, Samsun’da 3 günde 320 bin ziyaretçinin katılım gösterdiği TEKNOFEST Karadeniz’i ziyaret etmesinin yanı sıra halka hitap edecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.