Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Ege Açıklaması: Huzursuzluk Çıkaranlar Sadece Maşa

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu.
Erdoğan’dan Ege Açıklaması: Huzursuzluk Çıkaranlar Sadece Maşa
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni’nde, son günlerde Ege Denizi’nde Yunanistan’ın F-16 uçaklarına yönelik tacizine dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan yaşanan olaylarla ilgili NATO’nun, Türkiye’ye yönelik tehditlere karşı kayıtsız kaldığını belirtti. NATO’nun nereye ve kime destek verdiğini gördüklerini belirten Erdoğan, “Ege’de tacizleriyle huzursuzluk çıkaranların sadece maşa olduğunu biliyoruz.” diye konuştu.

Dünya Savaşı’nın ardından vatan topraklarının paylaşılmaya başlandığını hatırlatan Erdoğan, Mustafa Kemal’in gayretlerinin milli mücadele ruhunun tüm Anadolu’ya yayılmasını sağladığını söyledi.

Türk ordusunun 26 Ağustos’ta başladığı hücumunu 30 Ağustos’ta kesin bir zafere dönüştürdüğünü belirten Erdoğan, “İstiklal Harbimizin başkomutanı ve Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazileri rahmetle yad ediyorum.” ifadelerini kullandı.

‘Teröristlere Yağdırılan Silahlardan Haberdarız’

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, “Dünyanın dört bir yanında teröristlere yağdırılan silahları bize parasıyla satmayanlardan haberdarız.” ifadeleri ile sürdürdü.

GCM Yatırım Banner

“Bizim geleneğimizde ordu, milletin bekasının teminatı olan bir kurumdur.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne zaman ki ordumuz bu vasıflarından uzaklaştırılmışsa, işte o zaman bizim için alarm zilleri çalmaya başlamıştır. Maalesef bir dönem ordumuzun gücünü aldığı kadim köklerinden koparma gayretleri had safhadaydı.” diye konuştu.

Göreve geldiklerinde yerli silahlanmanın yüzde 20’lerde olduğunu belirten Erdoğan, şu an bu rakamın yüzde 80’lere çıktığını söyledi. Erdoğan, “Her şeyimizi kendimiz yapar hale geldik.Birileri hala bir yerlerden bir şeyler bekliyor. Biz artık İHA’larımızla, SİHA’larımızla şimdi GÖKBEY’lerimiz ile varız. Bize düşman olanların korkulu belasıyız.” açıklamasında bulundu.

Yunanistan Ege’de Taciz Etmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları, geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın Türk jetlerine S-300 füzeleri ile radar kilidi atmasının ardından geldi.

Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 23 Ağustos Salı günü Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı F-16’ların, Girit Adası’nda konuşlandırılmış vaziyetteki Yunanistan’a ait Rus yapımı S-300 hava savunma sisteminde atılan radar kilidi ile taciz edildiği bildirilmişti.

Bu olay aynı  zamanda Yunanistan’ın S-300  bataryalarını aktif olarak kullandığını ortaya koymuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.