Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Büyüme Açıklaması: Türkiye’nin Yarınını İnşa Edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Erdoğan’dan Büyüme Açıklaması: Türkiye’nin Yarınını İnşa Edeceğiz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan sözlerinin başında Büyük Türkiye hedefine adım adım yaklaştıklarını belirterek, “Türkiye Yüzyılı programımızla milletimize umut ışığı yaktık. Daha uluslararası alandaki temaslarımızı, şehirlerimize kazandırdığımız yatırımları saymıyorum bile.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen hafta 5.9 şiddetindeki depremle sarsılan Düzce’nin genel hayata etkili afet bölgesi ilan edildiğini söyledi. Erdoğan sözlerinin devamında bugün açıklanan 3. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi.

‘Türkiye’nin Büyümesi Kıymetli’

Resesyon endişesinin arttığı dönemde Türkiye’nin 3. çeyrekte küresel düzeyde büyümesini sürdürmesinin çok kıymetli olduğunu belirten Erdoğan, “2023’ün her gününü dolu dolu geçireceğiz” diye konuştu.

Türkiye’yi 20 yılda asırlık eser ve hizmetlere kavuşturduklarını belirten Erdoğan, “Bunun için Türkiye’nin yarınını da biz inşa edeceğiz.” diye konuştu. Küresel ve bölgesel krizlerin yol açtığı sorunların tek çözüm adresinin Cumhur İttifakı olduğunu sözlerine ekledi.

Market Fiyatlarına Denetim Sıkılaşıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında sıkça konuşulan market fiyatlarına yer verdi. Bu hafta düzenlenen Kabine Toplantısı’nda gereken talimatları verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başta Ticaret Bakanlığımız olmak üzere kontrolleri sıkılaştıracağız. Bütün mesele bu fiyat farklılıklarını gidermenin yollarını arayacağız. Birçok birimlerde ekonomide farklılıklar var, Fiyat İstikrar Komitesi’ni kurarak takibini yapacağız.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Sözlerinin devamında muhalefete de yüklenen Cumhhurbaşkanı Erdoğan, CHP ve masa arkadaşlarının ülkenin ve milletin geleceği için hiçbir hazırlıklarının olmadığını teyit ettiğini söyledi.

Muhalefetin kafasıyla diplomasi olamayacağını belirten Erdoğan, “Ege’deki hakları nasıl savunabilir, egemenlik haklarına karşı oyunlarla nasıl başa çıkabilir? Geleceğine ilişkin umutları bunlar nasıl hayata geçirebilir. Bu kifayetsiz muhterislerin elinde ülke nasıl yönetilebilir?” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın