Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Blokzincir Etkinliğinde Kripto Kumarları Uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Blokzincir İstanbul Etkinliği’nde açıklamalarda bulundu. Gençleri kripto para kumarlarına karşı uyardı.
Erdoğan’dan Blokzincir Etkinliğinde Kripto Kumarları Uyarısı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İstanbul Üniversitesi Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe katılan Erdoğan, Türkiye’nin blokzincir teknolojisinde ne kadar ilerlediğinin altını çizdi. “Blokzincir İstanbul etkinliğinin ülkemiz ve teknoloji sektörü için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diyen Erdoğan, Türkiye’nin her alanında olduğu gibi dijital dönüşümünde de AK Parti’nin imzası olacağını söyledi.

Son 20 yılda TEKNOPART sayısının 94’e ulaştığını ve bu süre içinde ülkeye kazandırılanların arkasında dijital dönüşümün izlerini görmenin mümkün olduğunu belirtti.

Güçlü bir teknolojik altyapının kurulduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı, “Diğer gelişmelerin yanı sıra artık kendi uydularını üreten, kendi uzay programını başlatan bir ülke haline gelmemiz, internet alt yapımızı geliştirmemiz, elektronik devlet uygulamalarımızı yaygınlaştırmamız bunların işaretidir.” dedi.

Araştırma geliştirme harcamalarının 55 liraya çıkarıldığına, bunun milli gelirin yüzde 1’inin üzerinde olduğuna dikkat çekti. Yerli otomobil TOGG’dan da bahseden Erdoğan, bunu ülkemizin teknolojide geldiği seviyenin sembollerinden biri olarak gösterdi.

Blokzincirin, kripto para alanındaki gelişmelerle popüler hale geldiğini belirten Erdoğan, bununla birlikte kripto paralar konusunda kumar uyarısında bulundu. Dijital varlıkların teknolojinin yakıtı olduğunu, blokzincir teknolojisininse aracı olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Milli füze Tayfun’a atıfla, “…dünyaya örnek olduğumuz gibi bugün de teknolojik atılımları ortaya koyuyoruz. Artık bizim Tayfun’umuz da var.” açıklamasını yaptı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın kripto parayla ilgili çalışma yürüttüğünü, diğer bakanlıkların da teknolojiyi yakından izlediğini aktardı. Başkan Erdoğan’ın gençleri kripto konusunda kumara karşı uyarması dikkat çekti.

Önümüzdeki dönemde kamu kuruluşlarımızda özel sektörde bu alanda ülkemize katkı sağlayacak yeni projeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.

“Gençlerimize hiçbir dayanağı olmayan kripto para kumarlarına yöneltmek yerine blokzincir teknolojisi gibi yeniliklerin geliştirilmesinin içinde yer alarak daha büyük ve mümbit mecralara yönelmeleri tavsiyesinde bulunuyorum.” dedi.

Bugün daha önce Azerbaycan ziyareti dönüşünde, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, kimyasal silah iddiaları, Rusya-Ukrayna savaşı ve Avrupa’daki enerji krizi hakkında konuşmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın