Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Sosyal Medya ile İlgili Ciddi Düzenlemeler Başladı

Fatih Belediyesi Merkez Kütüphanesi'ndeki törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin internet ve sosyal kullanımına değindi.
Erdoğan: Sosyal Medya ile İlgili Ciddi Düzenlemeler Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Belediyesi Merkez Kütüphanesi’nde düzenlenen Fatih’te Genç Projeler Açılış Programı’nda konuştu.

“Fatih Belediyemizin ilçemize kazandırdığı 13 kütüphane ile gençlik ve spor merkezlerinin açılışını yapmak için beraberiz.” diyen Erdoğan, her ay 120 bin öğrenciye hizmet veren kütüphanelerden gençlerin faydalandığını belirtti.

Türkiye’nin en büyük kütüphanesini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde faaliyete geçirdiklerini, Rami Kışlası’nı restore ederek çok daha büyük kapasiteli bir kütüphaneyi daha İstanbul’a kazandıracaklarını açıkladı.

Konuşmasında “Belediyelerimizin açtığı kütüphaneleri, gençlik merkezlerini, kursları bu büyük medeniyet hamlesinin mahallelere kadar yayılan kılcal damarları olarak görüyorum. Her yerde kütüphanelerin yaygınlaşması da memnuniyet vericidir.” sözlerine yer veren Erdoğan, sosyal medya kullanımına değindi.

Erdoğan Fatih’te Genç Projeler Açılış Programı
Kaynak: Twitter

Sosyal medyanın doğru kullanılmadığı takdirde bataklık gibi yutma tehdidi olduğunu, genel olarak internet mecraları, sosyal medya ciddi düzenlemeler yapılmaya başlandığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Hukuki altyapıdan yoksun, sosyal medya ve ticaret platformlarının yol açacağı sorunların endişe kaynağı olduğunu, gereken düzenlemelerin en kısa sürede hayata geçirileceğini açıkladı.

Dijitalleşme ne kadar yaygınlaşırsa yaygınlaşsın kitabın yerini tutmayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere “Kağıda basılı kitabı çantanızdan asla eksik etmeyin. Düzenli olarak her gün spora vakit ayırın. Demli bir çay ve kahve eşliğinde yapılan sosyalleşmeyi ihmal etmeyin. Ülkemizi, dünyayı gezmek için şartlarınızı zorlayın.” şeklinde öğütler verdi.

Karadeniz’deki Mayınlar İmha Edildi

Erdoğan, İstanbul’da Hz. Ali Camii’ndeki Cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamada, Karadeniz’deki mayınlarla ilgili olarak bir sıkıntı olmadığını fakat tedbiri elden bırakmayacaklarını söyledi.

Rusya-Ukrayna heyetlerinin İstanbul’daki görüşmelerine dair, “Eğer İstanbulumuzda liderler zirvesini gerçekleştirebilir ve neticesinde de olumsuz gidişi olumlu bir hale dönüştürmenin kararını iki liderle gerçekleştirebilirsek Türkiye olarak büyük mutluluk duyacağız.” şeklinde yorum yaptı.

Dün Zelenskiy ile görüştüğünü bugün de saat 16.00’da Putin ile görüşmeyi planladığını söyledi. Her iki liderin de olumlu bakışı olduğunu dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.