Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Milletimizin Huzuruna Kast Etmenin Bedeli Vardır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kara Harp Okulu töreninde yaptığı açıklamada "güçlü ordu, güçlü Türkiye" mesajı verdi. Detaylar haberde;
Erdoğan: Milletimizin Huzuruna Kast Etmenin Bedeli Vardır
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında “Güçlü ordu, güçlü Türkiye” mesajı verdi.

“Dostlarımızın sayısını çoğaltmak, düşmanlarımızın sayısını azaltmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diyen Erdoğan, mezuniyete hak kazananların dünyanın birçok yerinde istikrarsızlığın arttığı bir dönemde mezun olduklarına dikkat çekti.

Kovid-19 salgını ve sonrasında Rusya-Ukrayna savaşıyla derinleşen küresel krizin yeni boyutlar kazanarak devam ettiğini, bunun olumsuz etkilerine ekonomiden dış politikaya kadar geniş alanda tanıklık ettiklerini ifade etti.

“Savunmaya Ayrılan Bütçeler Dünya Genelinde Yükseldi”

Ekonomide gelişmiş ülkelerin bile son 60-70 yılın en yüksek enflasyon rakamlarıyla karşı karşıya olduğunu ve dış politikada kartlar yeniden karılırken yeni iş birliği anlayışlarının ön plana çıktığını belirtti.

Güvenlik endişeleriyle birlikte dünya genelinde ülkelerin savunmaya ayırmış oldukları bütçe rakamlarının yükseldiğinin; güçlü, modern, disiplinli orduya sahip olmanın ne derece önemli olduğunun herkes tarafından kabul edildiğinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin, ordu-millet geleneğine sahip olarak bu döneme en hazırlı olarak giren devletlerden biri olduğunu, son 21 yılda ordunun gücüne güç katacak tarihi nitelikte pek çok adım attıklarını ifade etti.

“KAAN 2023’te Havalanacak”

“Akıncı, Aksungur, Fırtına, Siper, TCG Anadolu’dan Mirgem’e her alanda artan kabiliyetlerimizle, savunma sanayiinde 21 yıla sığdırdığımız asırlık başarıyla ülkemizi imkan ve yetenekler bakımından en üst lige çıkardık” diyen Erdoğan, 2023 yılı sonlanmadan milli muharip uçağı KAAN‘ın havalandığının görüleceği müjdesini verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

Birkaç gün önce uzun menzilli hava ve füze savunma sistemi Siper‘in ilk atış testinin başarıyla gerçekleştirilmiş olduğu bilgisini de verdi.

“İnşallah yakında olmadık bahaneler öne sürerek bize hava savunma sistemi vermeyenlere hava savunma sistemi satacak noktaya da geleceğiz” diyen Erdoğan, insansız savaş uçağı Kızılelma‘nın testlerini tamamlayarak bir an önce ordu envanterine katmak istediklerini sözlerine ekledi.

Konuşmasının devamında, Türkiye’nin 40 yıldır bölücü terörle mücadele eden bir ülke olduğunu vurgularken ne teröre ne de terörü bir sopa olarak kullanan emperyalist güçlere boyun eğmedikleri ve eğmeyecekleri mesajını verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.