Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Düşük Faizli Kredi Müjdesini Duyurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün katıldığı programda yatırımcılara seslendi. Yatırım için ucuz kredi sağlanacağı mesajını verdi. Ayrıntılar haberde;
Erdoğan Düşük Faizli Kredi Müjdesini Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri programına katıldı. Yaptığı konuşmada yatırımcılara seslenen Erdoğan, “Başta kamu bankaları olmak üzere düşük faizle sizleri yatırıma davet ediyorum” dedi.

İstihdam ve ihracat temelli ekonomi politikasını sürdürme hedefinde olan Erdoğan, “Düşük faizle aldığınız krediler, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlayı lehimize döndürecektir. Bu konuda kararlıysak biz de sizin yanınızdayız” dedi.

“Devran Çok Farklı Dönmeye Başlayacak”

Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in geçtiğimiz gün duyurduğu gaz haberine de değindi.

2021 ve 2022 enerji desteklerinin yarım trilyon liraya ulaştığını açıklayarak, “Yaptığımız fedakarlıkların bedelini alacağımızdan şüphe duymuyoruz. Bizim için asıl önemli olan insanımızın huzuru ve refahıdır. Karadeniz gazını halka ulaştırdığımız zaman devran çok farklı dönmeye başlayacaktır” dedi.

“Enflasyonu Şubat Ayında Makul Sevilere Çekeceğiz”

Enflasyonda tek hane hedefini sürdürdüklerini açıklayan Erdoğan, “Artık son 20 yıldaki demokrasi hamlelerimizin meyvelerini toplama vaktidir” dedi.

GCM Yatırım Banner

Ağustos’ta yüzde 80,21’ye çıkan enflasyonun arzu etmedikleri seviyelere ulaştığını ifade etti. Enflasyonu Şubat ayı itibarıyla makul sevilere çekeceklerinin sözünü vererek, sonraki dönemde de tek haneli rakamlara indireceklerini söyledi.

Ekonomik şartlarda en çok etkilenenlerin başında yer alan küçük esnafa da değindi. Gerekli desteğin yapılacağını söyleyerek, “Hiçbir vatandaşımızı hayat pahalılığının altında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz” mesajını verdi.

“Artık Büyük Liderler de Faizi Düşürmeye İstekli”

Türkiye Ekonomi Modeli, yüksek enflasyonla büyümeye devam ettiği için tepki görse de Erdoğan, uygulanan modelde ısrarını sürdürdü. Cumhurbaşkanı, “Türkiye artık eski Türkiye değil” şeklinde ifadede bulundu.

Yaptığı konuşmada ekonomi politikalarını en ağır şekilde eleştirenlerin için “Bizimle aynı çizgiye yöneldiler” diyerek, isim vermeden kimi liderlerin faiz indirimine gitme kararı aldığını açıkladı

Erdoğan, “Artık büyük liderler de enflasyona karşı faizi düşürmeyi istediklerini söylemeye başladılar” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın