Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EPDK’dan Şirketlere Lisans Düzenlemesi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 7 şirkete çeşitli piyasalarda yeni lisans verildiği bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Detaylar haberde;
EPDK’dan Şirketlere Lisans Düzenlemesi
HABER GİRİŞ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) 7 şirkete çeşitli piyasalarda yeni lisans verdiğine ilişkin bilgi, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. EPDK, elektrik piyasasında 2 şirkete üretim lisansı ve 1 şirkete tedarik lisansı verildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre EPDK, 1 şirketin üretim lisansını sonlandırdı. Şarj Hizmeti Yönetmeliği hükmünce ise 2 şirkete şarj ağı işletmeci lisansı verildi.

Petrol Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu aldığı kararla 1 şirkete ihrakiye teslimi lisansı verirken 1 şirkete ise 10 yıl süreli madeni yağ lisansı verildi.

İlanda petrol piyasasında yer alan 1 şirketin ise depolama lisansı süresinin uzatıldığına işaret edildi.

Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu kapsamında 1 şirketin LPG depolama lisansına son verildi.

GCM Yatırım Banner

Haziran ayının başında EPDK Mart’taki Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Sektör Raporu’nu yayımlamıştı. Raporda, söz konusu dönemde LPG ithalatının arttığına işaret edilmişti.

LPG ithalatı Mart’ta yıllık bazda yüzde 48 artarak 301 bin 98 tona yükselmişti. LPG ithalatı yapılan ülkeler ise Cezayir, Rusya, ABD ve Kazakistan olarak sıralanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın