Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EPDK’dan 13 Şirkete Lisans

EPDK, 13 şirkete lisans verdi. Konuya ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Detaylar haberde...
EPDK’dan 13 Şirkete Lisans
Yorum

Enerji Piyasası Düzenleme Kurum (EPDK) lisans verilen şirketleri açıkladı. Konuya ilişkin ilan Resmi Gazete’de yayımlandı.

EPDK, 13 şirkete lisans verdi. Buna göre elektrik piyasasında 6 şirkete üretim lisansı, 1 şirkete tedarik lisansı verildi, 3 şirketin üretim lisansı ise sonlandırıldı.

Şarj Hizmeti Yönetmeliği kapsamında 3 şirkete şarj ağı işletmeci lisansı, doğal gaz piyasasında 1 şirkete depolama lisansı verildi.
Petrol piyasasında ise 1 şirkete ihrakiye teslimi lisansı, 1 şirkete iletim lisansı verildi.

Lisans verilen şirketler ise şu şekilde:

“Ankutsan Antalya Kutu Sanayi Oluklu Mukavva Kağıt Ticaret A.Ş., Merk Enerji Elektrik Tedarik A.Ş., Sim Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş, Ecogreen Elektrik Enerji Üretim A.Ş., Usta Hidroelektrik Enerji Üretim A.Ş., Kaizen Enerji Üretim A.Ş., Hunat Enerji Yatırım ve Danışmanlık Sanayi Ticaret A.Ş., Global İnovatif Enerji Teknolojileri A.Ş., Mod Malkarlar Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş., Jet İkmal Hizmetleri A.Ş.”

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu