Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EPDK’dan Açıklama Geldi: 1 Aylık Faturalar İptal ve İade Edilecek

Ücretiz doğal gaz uygulaması hakkında EPDK tarafından açıklama geldi. Kurum Başkanı, bir aylık süre zarfında faturalarda işleyişin nasıl olacağını paylaştı.
EPDK’dan Açıklama Geldi: 1 Aylık Faturalar İptal ve İade Edilecek
HABER GİRİŞ

Bir aylık ücretsiz doğal gaz uygulamasının bugün Resmi Gazete ilanıyla yürürlüğe girmesinin ardından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’dan açıklama geldi. Uygulamadaki süreç hakkında bilgi veren Yılmaz, bir aylık süre zarfında tüketicilerden tahsil edilen faturalara açıklık getirdi.

EPDK Başkanı, doğal gazın ücretsiz olduğu bir ayda varsa tahsil edilen faturaların iptal edileceği ve iadesinin tüketicilere sağlanacağını açıkladı.

Yılmaz, “Bedava doğalgaz ve akabinde yapılacak indirim ile ilgili vatandaşlarımızın herhangi bir tereddüdü olmasın. Usul ve esasları belirledik. Dağıtım şirketleri ile görüştük, gerekli yazıyı gönderdik. Kesinlikle hiçbir tüketicimizin hakkı zayi olmayacak” diye ifadede bulundu.

Uygulamadan, ön ödemeli sayaç kullananların da faydalanabileceğini paylaştı.

Kullanıcıların, bir aylık tüketimi tespit edilecek ve sonraki ay o miktar kadar doğal gaz, karta ücretsiz şekilde yüklenecek. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın