Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EPDK’dan Açıklama Geldi: 1 Aylık Faturalar İptal ve İade Edilecek

Ücretiz doğal gaz uygulaması hakkında EPDK tarafından açıklama geldi. Kurum Başkanı, bir aylık süre zarfında faturalarda işleyişin nasıl olacağını paylaştı.
EPDK’dan Açıklama Geldi: 1 Aylık Faturalar İptal ve İade Edilecek
Yorum

Bir aylık ücretsiz doğal gaz uygulamasının bugün Resmi Gazete ilanıyla yürürlüğe girmesinin ardından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’dan açıklama geldi. Uygulamadaki süreç hakkında bilgi veren Yılmaz, bir aylık süre zarfında tüketicilerden tahsil edilen faturalara açıklık getirdi.

EPDK Başkanı, doğal gazın ücretsiz olduğu bir ayda varsa tahsil edilen faturaların iptal edileceği ve iadesinin tüketicilere sağlanacağını açıkladı.

Yılmaz, “Bedava doğalgaz ve akabinde yapılacak indirim ile ilgili vatandaşlarımızın herhangi bir tereddüdü olmasın. Usul ve esasları belirledik. Dağıtım şirketleri ile görüştük, gerekli yazıyı gönderdik. Kesinlikle hiçbir tüketicimizin hakkı zayi olmayacak” diye ifadede bulundu.

Uygulamadan, ön ödemeli sayaç kullananların da faydalanabileceğini paylaştı.

Kullanıcıların, bir aylık tüketimi tespit edilecek ve sonraki ay o miktar kadar doğal gaz, karta ücretsiz şekilde yüklenecek. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu