Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi 70 Milyon TL’yi Aşan Yeni Sözleşmesini Duyurdu

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yeni kurulum işi için imzalanan sözleşmenin detaylarını bildirdi. Detaylar haberde;
Enerji Şirketi 70 Milyon TL’yi Aşan Yeni Sözleşmesini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. (NATEN) tarafından 3 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni kurulumu işi için sözleşme imzalaması hakkında açıklama yapıldı.

Yeni Sözleşme Açıklandı

Bildirimde, şirket ile Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında “Anahtar Teslim Arazi Tipi Öztüketim Güneş Enerji Santrali” kurulumu sözleşmesinin imzalandığı belirtildi.

Sözleşme bedelinin 2.550.548,00 dolar (72.196.576,85 TL) olduğu bilgisi verildi.

Sözleşme ile şirketin güneş enerji santralleri anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri kapsamında, Eskişehir ve Gebze’de yer alan plastik fabrikalarının elektrik ihtiyaçlarının karşılanmasının amaçlandığı ifade edildi.

Söz konusu yatırım ile güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlanırken bir yandan da karbon emisyonunun azalmasına da büyük katkıda bulunulacağına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Bildirimde, yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisi için “ciro ve karlılığa olumlu etki” ibaresi kullanıldı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), dün yayımladığı bültende, ilk halka arzdan elde edilen gelirin kullanım yerlerine ilişkin yapılan inceleme sonucunda Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret, Esenboğa Elektrik Üretim’in yanı sıra Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret şirketine de idari para cezası uygulanmasına karar verildiğini belirtmişti.

NATEN Enerji Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

NATEN hisseleri, haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 3 civarında düşüşle 327 TL’den işlem görüyor. Hisseler haftalıkta yüzde 6,8 getiri sağlarken, aylıkta ise yüzde 9,4 düşüş gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.