Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Devi MAGEN, İspanya’da Yatırıma Yelken Açıyor!

Enerji sektöründe attığı adımlarla konuşulan Margün Enerji, uluslararası büyüme hedefleri doğrultusunda İspanya'da yeni bir şirket kurma kararı aldığını bugün KAP'ta duyurdu.
Enerji Devi MAGEN, İspanya’da Yatırıma Yelken Açıyor!
HABER GİRİŞ

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden İspanya’da Şirket Kurulumu Hakkında bildiri paylaştı. Şirket, 24 Nisan 2024’teki toplantıda uluslararası alanda büyüme hedeflerine odaklanarak sürdürülebilirlik ve inovasyon stratejilerini belirledi.

Bu kapsamda iklim teknolojileri sektöründe yeşil alan ve mevcut tesisleri kullanarak projeler geliştirme, satın alımlar ve birleşmelerle büyüme, küresel şirketlerle stratejik ortaklıklar kurma gibi çeşitli yatırım olanaklarının değerlendirileceği bildirildi.

Şirket hedefleri doğrultusunda Hollanda’da yüzde 100 bağlı ortaklık olarak kurulan Margun Climatech B.V. tarafından bugün gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında İspanya’da yeni bir şirket kurma kararı alındı.

KAP bildirisinde, İspanya’da faaliyet gösterecek yeni şirket için gerekli adımların başlatılmasına karar verildiğinin altı çizildi.

Borsada MAGEN koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 132,83 oranında değer kazandı. Hisse alık bazda yüzde 53,92, haftalık bazda ise yüzde 1,74 oranında yükseliş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 23,2-24,2 lira aralığında seyreden MAGEN payları TSİ 18.00 itibarıyla yüzde 3,47 düşüşle 23,38 liradan işlemlerini tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.