Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emeklilere 5 Bin Liralık Ek Ödeme Komisyonda Kabul Edildi

Emeklilere 5 bin lira ödenmesi ve konutların turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin düzenleme, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Detaylar haberde;
Emeklilere 5 Bin Liralık Ek Ödeme Komisyonda Kabul Edildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ikramiye verilmesine ilişkin düzenleme TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen konutların turizm amaçlı kiralanmasıyla ilgili yasa teklifinin içerisine önergeyle eklenmişti. Ve Turizm torba teklifi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Erdoğan, son Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ödeme yapılacağını açıklamıştı.

Emekli olup fiilen çalışmayı sürdüren emeklileri bu düzenlemenin dışında bıraktıklarını, ödemelerin Kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerin hesabına yatırılacağını duyurmuştu.

Ayrıca, yılbaşında emeklilerin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceklerini vurgulamıştı.

Düzenleme Kimleri Kapsıyor?

Düzenlemenin, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’na mensup tüm emeklileri kapsayacağı belirtilirken EYT’ye başvuran ancak henüz aylığı bağlanmayanlar da destekten yararlanabilecek.

GCM Yatırım Banner

Dul ve yetim aylığı alanlara da maaşları oranında destek sağlanacağı ifade edildi.

Düzenlemenin gelecek hafta Meclis Genel Kurulunda yasalaşmasının ardından ilgili ödemeler, Kasım ayının ilk yarısında gerçekleştirilecek. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın