Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk, Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçebileceğini Söyledi

Elon Musk sosyal medya şirketine yazdığı mektupta, satın almayla ilgili fesih alma hakkını saklı tuttuğunu söyledi.
Elon Musk, Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçebileceğini Söyledi
HABER GİRİŞ

Dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk, son günlerde Twitter’ı satın alma sürecine dair gündemde kalmaya devam diyor. Tesla ve SpaceX CEO’su şirkete yeni bir mektup yazdı ve geri adım atabileceğini söyledi.

Twitter için 44 milyar doları gözden çıkaran Musk, sosyal medya şirketinin anlaşmayı ihlal etmesi halinde, fesih hakkını saklı tuttuğunu ifade etti. Musk, Twitter’ın spam bilgilerini vermeyi reddetmesi nedeniyle anlaşmayı ihlal ettiğini belirtiyor.

Musk’ın avukatı Mike Ringler, Twitter Hukuk Başkanı Vijaya Gadde’ye yazdığı bir mektupta, anlaşmanın finansmanını kolaylaştırabilmesi için talep edilen verilere erişilebilmesi gerektiğini ifade etti.

Bot Hesaplar Anlaşmazlık Yaratıyor

Elon Musk’ın Twitter’daki bot hesapların fazlalığından şikayetçi olduğu biliniyor. Milyarder iş insanının satın alma süreci SEC soruşturmasına maruz kalmıştı. Musk sonrasında sosyal medya devi ile yapılan anlaşmanın askıya alındığını duyurmuş ve hisselerde büyük düşüş kaydedilmişti.

Elon Musk’ın bu hamleleri, bazı çevrelerce Twitter’ı daha ucuza satın alma isteği olarak yorumlanıyor. Hatta geçmişte bazı hissedarlar tarafından Elon Musk aleyhine dava açılmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.