Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk Twitter’da Bot Hesapların Fazlalığından Şikayetçi

Elon Musk, Twitter’ı satın alma sürecine dair açıklamalar yapmaya devam ediyor. Milyarder isim bot hesap sayısının net olmadığını söyledi.
Elon Musk Twitter’da Bot Hesapların Fazlalığından Şikayetçi
Son Güncelleme: 
Yorum

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, satın alması ile gündemde olan Twitter’a dair yeni açıklamalar yapıyor. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk, Twitter’daki bot hesapların açıklanandan daha fazla olduğunu söyledi.

Musk açıklamasında, Twitter’da kaç hesabın sahte olduğu netleşene kadar satın alım sürecinde daha fazla ilerlemeyeceğini söyledi. Twitter CEO’su Parag Agrawal, platformdaki sahte hesap sayısının, toplam kullanıcı topluluğunun yüzde 5’inden az olduğunu söyledi.

Musk, ekibinin platformdaki sahte hesapların sayısı hakkında kendi analizlerini yürüttüğünü söyledi. Tesla CEO’su Twitter’ın açıkladığından dört kat daha fazla bot hesap olduğunu iddia ediyor.

Agrawal ise sosyal medya şirketinden yapılan açıklamaların doğru olduğunu, bugüne kadar milyonlarca hesabı sahte olabileceği şüphesiyle kapattıklarını söyledi. Elon Musk’ın son açıklamaları, Twitter’ı daha önce anlaştığı 44 milyar dolardan daha ucuza satın almak istemesine bağlanıyor.

Musk, Twitter satışında fiyat pazarlığının mümkün olduğunu belirtiyor. Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter’ın satın alma sürecini askıya aldığını duyurmuştu. Bu açıklama sonrası sosyal medya devinin hisselerinde yüzde 25’e yakın düşüş olmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu