Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk’ın Twitter Alımı SEC Soruşturmasına Takıldı

Geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı satın alan Elon Musk, düzenleyicilerin denetimine maruz kalıyor.
Elon Musk’ın Twitter Alımı SEC Soruşturmasına Takıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ı 44 milyar dolara satın almıştı. Bu satın alma ABD’de düzenleyicilerin denetimine takılmış durumda.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasını kıskaca alıyor. Wall Street Journal’de yer alan habere göre SEC, Elon Musk’ın Twitter’ı almasını geç bildirmesi nedeniyle soruşturma başlattı.

Musk, Twitter’ın yüzde 9.2’lik hissesini satın aldığını açıklamıştı. Ancak bu açıklama SEC bildiriminden önce yapılması nedeniyle düzenleyicilerin tepkisini çekiyor. Alınan hisse oranının yüzde 5’ten fazla olması nedeniyle, bildirimde 10 günlük bir gecikme olduğu belirtiliyor.

Gecikmenin yanı sıra, Musk’ın 4 Nisan başvurusu da hissesini pasif alım olarak nitelendirdi. Yani Twitter’ı devralmayı veya yönetimini etkilemeyi planlamadı. Geçtiğimiz günlerde bir yatırımcı aynı sebeple Elon Musk aleyhine dava açmıştı.

Bazı kaynaklara göre Musk, SEC’e Twitter’ı satın almasını geç bildirmesi ile 143 milyon dolar kar elde etmişti. Milyarder iş insanı Twitter’ı daha özgür bir platform haline getirebileceğini belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu