Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk İstifa Etmekten Vazgeçti!

Twitter’da başlattığı istifa anketiyle dikkatleri üzerine çeken Elon Musk, anket sonucunu yok sayarak sosyal medyada yeni bir tartışma konusu yarattı.
Elon Musk İstifa Etmekten Vazgeçti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Twitter’ı satın aldığı günden itibaren gündemde yerini koruyan ünlü iş adamı Elon Musk, iflas etmeye yakın olduğunu söylediği Twitter’ı canlı tutmaya devam ediyor. Özgürlük vaadinin ardından beklentileri karşılamayan Musk, geçen hafta başlattığı istifa anketi ile tekrar dikkatleri çekmeyi başarmıştı.

Geçen hafta, “Twitter’ın başındaki kişi olarak istifa etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım” sözü ile paylaştığı anketin sonucunda katılımcıların yüzde 57,5’inden “git” yanıtı alan Musk, tamam değil, devam dedi.

Bir haftadır sessizliğini koruyan Musk, Twitter hesabı üzerinden bugün yaptığı paylaşımında, “Twitter henüz kurtarılmış değil. Şu an sadece iflasa giden yolda değil. Daha yapacak çok iş var” şeklinde açıklama yaptı.

Daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu işi üstlenecek kadar aptal birini bulur bulmaz CEO’luktan istifa edeceğim! Sonrasında sadece yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğim” demişti.

İstifa Söylentileri Tesla’nın Yıldızını Parlattı

Musk’ın istifa hamlesi, sahibi olduğu elektrikli araç şirketi Tesla için olumlu bir sonuç yaratmış, istifa anketi sonrası hisselerde çarpıcı artışlar kayda geçmişti.

GCM Yatırım Banner

Musk’ın Twitter ilgisi sonrası hisselerinde düşüş yaşayan Tesla’nın yıldızı yüzde 5 oranında artışla tekrar parlamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın