Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk’tan Şok Açıklama: Twitter İflas Edebilir

Twitter’ı satan alan Elon Musk, birçok gelişmenin ardından ilk defa çalışanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda neler konuşuldu?
Elon Musk’tan Şok Açıklama: Twitter İflas Edebilir
HABER GİRİŞ

Servetiyle ve yaptığı hamlelerle dünya gündeminden düşmeyen Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra çalışanlarıyla ilk defa bir toplantı gerçekleştirdi. Nisan ayından bu yana Twitter’ı satın almak için çabalayan Musk, çalışanlar ile soru cevap şeklinde ilerleyen toplantıda dikkat çeken ifadeler kullandı. Ödemelerde dönüştürücü fırsatın olduğunu söyledi.

Ödemelerin gerçekten bilgi alışverişi olduğunu, bilgi açısından doğrudan mesaj göndermekle ödeme göndermek arasında çok büyük bir fark olmadığını belirtti. Bunların temelde aynı şey olduğunu, ödemeler için mesajlaşma yolunun takip edecekleri bir yol olduğunu paylaştı.

Twitter’ın insanların dünyanın herhangi bir yerine anında ve gerçek zamanlı olarak para gönderebilmelerini sağlayacağını, platformu mümkün olduğunca faydalı hale getirmek istediklerini dile getirdi.

“İflas Edebilir”

Musk, harcanılan tutardan daha fazla nakit kazanmaları gerektiğini, bunu yapmadıkları takdirde büyük bir negatif akış olursa iflasın eşikte olacağını vurguladı. Bunun bir öncelik olduğunu 1 milyar kullanıcıya ulaşıp yol boyunca büyük kayıplar alamayacaklarını, bunun mümkün olmadığını söyledi.

Milyarder, “Youtube’u devre dışı bırakmaya çalışmıyoruz ama sadece şunu söylüyorum. Youtube’a gerçekten bir sürü ücretsiz trafik vermemiz gerekiyor mu” dedi.

GCM Yatırım Banner

Çalışanlara bu nedenle en azından içerik oluşturuculara videolarını Twitter’a kaymak ve Youtube veya TikTok’ta durum ne olursa olsun elde ettikleri aynı veya belki biraz daha fazla kazanç seçeneği sunmaları gerektiğini belirtti.

Musk, “En başta video için reklamlarımız yoksa içerik oluşturucu çarkını nasıl başlatırız? Abonelikler burada devreye giriyor çünkü Youtube da aboneliklere sahip ve abonelere reklam göstermiyor.” şeklinde konuştu.

Şimdilik Youtube’daki içerik oluşturucularına daha fazla para ödemeyi düşündüklerini aktardı.

Uzaktan çalışma tartışmaları ile ilgili de açıklama yapan Musk, kişilerin ofise dönebilecekleri halde ofise dönmemesi durumunda şirkette kalamayacağını söyledi. Ofise gelme imkanının olmasına rağmen gelmeyen biri için “İstifanız kabul edildi.” denileceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.