Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk Açıkladı: X Platformu için Kripto Planı Var mı?

Twitter’ı satın alan ve platformun adını X olarak değiştiren Elon Musk, bu mecrada bir kripto planı olup olmadığını açıkladı.
Elon Musk Açıkladı: X Platformu için Kripto Planı Var mı?
Yorum

Elon Musk, eski adıyla Twitter olan sosyal medya platformu X’in, dijital para birimleriyle ilgilendiğine dair bir soruyu yanıtladı. Musk yaptığı paylaşımda, X üzerinde kripto paraları piyasaya sürmeyi planlamadığını belirtti.

DogeDesigner tarafından yapılan bir gönderiye yanıt olarak Musk, yanlış bir şekilde sosyal medya platformuyla bağlantı iddiasında bulunan X (X) ve TwitterDAO (TWITTER) gibi dolandırıcılık belirteçleri sorununu ele aldı.

DogeDesigner, kripto topluluğunu dolandırıcılık belirteçleriyle ilgili makaleler konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı ve ne Musk ne de X’in şimdiye kadar bir kripto para birimi başlatmadığını açıkladı. Musk cevabında, Asla yapmayacağız” diye konuştu.

Daha önce Musk, kripto para birimini X’e bir ödeme seçeneği olarak entegre etme konusunda ipuçları vermişti. Tüccarlar, belirli bir kripto jetonunu piyasaya sürerek mi yoksa en sevdiği Dogecoin ile mi devam edeceğini merak ediyordu.

Bununla birlikte, Linda Yaccarino’nun yeni CEO olarak atanmasıyla, Dogecoin entegrasyonu olasılığına ilişkin bazı şüpheler ortaya çıktı. Musk kısa süre önce Twitter’ı X adıyla her şeyi kapsayan bir platforma dönüştürme planlarından bahsetmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%