Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tamamen Elektrikli Araç Sistemine Geçişi Hedefleyen Ford Hisseleri %1,3 Primli

Elektrikli araç sistemine geçiş hedefleri için 1 milyar dolarlık daha yatırım açıklayan Ford’un Londra Borsası’ndaki hisseleri sınırlı yükseliş gösterdi.
Tamamen Elektrikli Araç Sistemine Geçişi Hedefleyen Ford Hisseleri %1,3 Primli
Son Güncelleme: 
Yorum

2030 yılına kadar tüm binek araçlarını elektrikli sisteme geçirmeyi planlayan Ford Motor Company, yeni kararlarını açıkladı. Daha önce bildirdiği hedefleri gerçekleştirme doğrultusunda Almanya fabrikalarına 1 milyar dolarlık daha yatırım yapılacağı söylendi.

Londra Borsası’nda işlem gören Ford Motor Company (0P4F) hisseleri, TSİ 15:21’de %1,27 yükselişte.
Ford Motor Company Hisse Performansı
Kaynak: Investing

Şu dakikalarda 11,66 Euro’dan işlem gören Ford hisseleri güne 11,82’den başladı. Önceki kapanış seviyesi 11,52 olmuştu. Yıllık bazda 4,04 – 12,14 arasında hareket eden hisseler, %41 oranında artış gösterdi.

New York Borsası’nda işlem gören hisselerine baktığımızda, Salı günü %0,79 yükselişle kapandığını görmekteyiz. Gün içinde 11,38 – 11,70 arasında hareket eden hisseler, Çarşamba günü piyasa öncesinde %0,95 daha değer kazandı.

Ford Motor bu ay başında yaptığı açıklamada 2025 yılına kadar elektrikli ve otonom araç yatırımlarının 29 milyar dolara çıkardığını bildirmişti. Son yapılan açıklamada ise Almanya’nın Köln kentindeki bir elektrikli araç üretim tesisine 1 milyar dolar yatırım yapacağı aktarıldı.

Firma, 2026 ortasına kadar tüm binek araçlarını sıfır emisyonlu, tamamen elektrikli veya plug-in hibrit, 2030’a kadar ise tamamen elektrikli sisteme geçirmeyi hedefliyor.

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO) hisseleri ise saat 15:58’de %7,06 primli seyrediyor.
Ford Otomotiv Hisseleri Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Güne 158,1 lira ile başlayan şirket hisseleri 155,6 – 168,8 geniş aralığında hareket etti. Günlük değişimi ortalama %6,68 artış şeklinde gerçekleşti. Ortalama fiyatı 164,84 TL olan Ford Otosan hisselerinin yıllık kazancı %96 seviyesinde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu