Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

%5’ten Fazla Yükselen Vakıfbank Hisseleri, En Çok İşlem Görenlerde İlk Sırada

Haftanın üçüncü işlem günü Borsa İstanbul’da en çok işlem gören şirket hissesi olan Vakıfbank, yukarı yönde hareket ediyor.
%5’ten Fazla Yükselen Vakıfbank Hisseleri, En Çok İşlem Görenlerde İlk Sırada

Çarşamba günü yatay bir performans sergileyen BIST 100 endeksi altında en çok işlem gören şirket hisselerinin başında Vakıfbank yer alıyor. 412.135.059 lot ve 1.878.339.689 TL hacme sahip olan bankanın hisseleri, şu dakikalarda pozitif seyrediyor.

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VAKBN) hisseleri saat 14:45’te %5,49 değer kazancıyla hareket ediyor.
Vakıfbank Hisseleri %5 Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Önceki kapanış seviyesi 4,37 TL olan Vakıfbank hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününe 4,47’den başladı. Gün ortasına kadar yatay seyreden hisseler, ikinci yarıya geçilmesi ile birlikte yönünü yukarı çevirdi. Saat 14:15’te ise 4,69 TL ile günün en yüksek seviyesini kaydetti.

Şu dakikalarda sınırlı geri çekilme gösteren hisseler 4,60 liradan işlem görüyor. 2020 yılında 5,01 milyar TL ile piyasanın beklentisinin üzerinde kar açıklayan Vakıfbank hisseleri yıllık bazda %32 düşüş gösterdi.

Günlük fiyat ortalaması 4,56 TL olan bankanın hisseleri haftalık bazda 4,34 – 4,69, aylık bazda 4,31 – 4,84 ve yıllık bazda 3,78 –  6,66 arasında hareket etti. 20 günlük fiyat ortalaması 4,45 TL, 52 günlük ortalaması ise 4,60 TL oldu.

En çok işlem görenler arasında Vakıfbank’tan sonra Halkbank yer alıyor.
En Çok İşlem Gören Hisseler
Kaynak: Bigpara

Halkbank hisseleri ABD’de görülen davaya ilişkin karar sonrasında %10 yükseldi. Bankanın davasının Amerikan mahkemelerinde yapılmamasına yönelik talep başvurusu onaylandı ve değerlendirilmeye alınacağı söylendi. Bankanın hisseleri şu dakikalarda %9,90 primli seyrediyor.

Borsada en çok işlem gören diğer şirketler; Sasa Polyester Sanayi A.Ş., Koza Altın İşletmeleri A.Ş. ve Türkiye Garanti Bankası (GARAN) oldu. SASA artıda seyrederken, GARAN ve KOZAL değer kaybediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum