Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ekim’de Halka Arz Oldu, Kasım’da Büyük Ödülü Kaptı!

18 Ekim’de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan MHR Gayrimenkul, portföyünde bulunan Quick Tower Binasının ödüle layık görüldüğünü açıkladı. Hisselerde son durum ne?
Ekim’de Halka Arz Oldu, Kasım’da Büyük Ödülü Kaptı!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’a yeni katılan şirketler arasında yer alan MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (MHRGY), Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden aldığı ödüle yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, söz konusu ödülün Çevre  Dostu Yeşil Binalar Derneği’nin (ÇEDBİK) ev sahipliğinde, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı desteğiyle her yıl sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekmek düzenlenen 6. Uluslararası Yeşil Binalar ve Şehirler Zirvesi kapsamında verildiğini belirtti.

Yeni arayışlar Girişimi Platformu Derneği’nin (YAPDER) düzenlediği Yeşil Ekonomi Ödül Töreninde şirketin portföyünde bulunan Quick Tower Binasının doğaya saygılı, ekolojik, konforlu ve enerji tüketimini azaltan prestijli ve en akıllı binalardan biri olarak “En Yeşil Bina” ödülünü aldığı paylaşıldı.

Şirket, 12 – 13 Ekim 2023 tarihlerinde 4,3 TL fiyat üzerinden talep toplamıştı. Şirketin halka arzına 3,2 milyon yatırımcı katıldı ve toplamda 207 milyon lot dağıtımı gerçekleştirildi.

Ekim’de Halka Arz Oldu, Kasım’da Büyük Ödülü Kaptı!Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

18 Ekim’de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan MHRGY, 9 Kasım’da kapanışını yüzde 1,2 düşüşle 5,5 TL’den yaptı. Şirketin hisseleri halka arz olduktan sonra 7 gün boyunca tavandan işlem görmüştü ve devam eden süreçte 5 TL’ye kadar inmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.