Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MHR GYO Halka Arz Oluyor! Katılım Endeksine Uygun mu?

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay almayı başaran MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arz oluyor. Kaç lot verecek? Katılım endeksine uygun mu?
MHR GYO Halka Arz Oluyor! Katılım Endeksine Uygun mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcıların Borsa İstanbul’a olan ilgisini diri tutan halka arz sürecine her hafta yeni şirketler ekleniyor. 5 Ekim’de Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (MHRGY), 4,30 TL fiyat ile 12 – 13 Ekim tarihlerinde halka arz olacak.

2 gün boyunca talep toplayacak olan şirketin kodu MHRGY olacak. 890,1 milyon TL halka arz büyüklüğüne sahip şirketin halka açıklık oranı yüzde 25,03 seviyesinde.

Katılım endeksine uygun olan şirketin halka arzı eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek. Halka arza Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş liderlik edecek.

Dağıtılacak Hisse Miktarı (Tahmini)

1,7 milyon katılım – 122 lot (524 TL)

2,5 milyon katılım – 83 lot (356 TL)

GCM Yatırım Banner

2,9 milyon katılım – 72 lot (309 TL)

3,3 milyon katılım – 63 lot (270 TL)

3,7 milyon katılım – 56 lot (240 TL)

4,1 milyon katılım – 51 lot (219 TL)

MHR GYO, 2023’ün ilk yarısında 59 milyon TL hasılat, 43 milyon TL brüt kar açıkladı. Şirketin hasılatının tamamı portföyünde bulunan gayrimenkullere ait kira gelirlerinden oluşmaktadır.

Şirket, elde edeceği halka arz gelirinin tamamını şirketin gayrimenkul portföyünün genişletilmesi amacıyla iktisap edilecek yeni gayrimenkullerin finansmanında veya hasılat payı karşılığı inşaat projelerinin geliştirilmesi ile kentsel dönüşüm projelerinin karşılanmasında kullanacak.

MHR GYO Hakkında Bilgiler

Şirket, Maher Yatırım Holding iştiraki olan Quick Sigorta A.Ş. ve Corpus Sigorta A.Ş’nin 30.03.2021 tarihinde AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş’yi  devralarak ünvanını MHR Gayrimenkul Yatırımları A.Ş olarak değiştirdi.

Yeni unvanı ile 12.01.2023 tarihinde gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşen ve Maher Yatırım Holding çatısı altında faaliyet gösteren şirket, coğrafyanın sunduğu doğal güzellikleri evrensel olarak paylaşmaya imkan veren projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.