Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EKGYO, ZOREN ve GLYHO’dan Son Duyurular

Borsa İstanbul’da işlem gören EKGYO yeni anlaşmasını, ZOREN yeni şirket kuruluşunu, GLYHO ise temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
EKGYO, ZOREN ve GLYHO’dan Son Duyurular
HABER GİRİŞ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (EKGYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni sözleşmesini paylaşarak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, İstanbul Başakşehir Kayabaşı 9. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’nin Yüklenici Binbay Yapı, Som Group ve İstanbul Has Yapı ile imzalandığını duyurdu.

Arsa satışı karşılığı satış toplam gelirinin 6.427.500.000 TL, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam gelirinin 2.571.000.000 TL (yüzde 40) olduğu belirtildi.

EKGYO, günlük yüzde 2 düşüşle 6,5 TL’ye geriledi. Şirketin hisseleri haftalık yüzde 12 değer kaybederken aylık yüzde 7,4, yıllık yüzde 157 artış gösterdi.

Zorlu Enerji

KAP üzerinden paylaşım yapan Zorlu Enerji Elektrik Üretim (ZOREN), İspanya’da şirket kuruluşu hakkında açıklama yaptı.

Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ve bu konudaki projelerini yurt dışına taşımak amacıyla İspanya’da Hollanda’da Electrip Global B.V.’nin yüzde 100 hissedarlığında “Electrip Energy Solutions Spain, S.L.U” unvanlı şirket kurulduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

ZOREN, günlük yüzde 0,7 düşüşle 2,7 TL’ye indi. Şirketin hisseleri haftalık yüzde 6, aylık yüzde 1,3 gerilerken yıllık yüzde 117 prim yaptı.

Global Yatırım Holding

Borsa İstanbul’da GLYHO koduyla işlem gören Global Yatırım Holding, kar payı dağıtımına ilişkin duyurusunu paylaştı.

Şirket 2022 yılı karından pay başına brüt 0,023 TL, net 0,020 TL nakit temettü dağıtılacağını açıkladı.

GLYHO, günlük yüzde 2,3 yükselişle 8,7 TL’ye ulaştı. Hisse yatırımcısına haftalık yüzde 7,2, aylık yüzde 21,6, yıllık yüzde 123 oranında kazanç sağladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.