Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

E- Ticaret Devi Amazon Milyar Dolarlık Kredi Aldı

E- ticaret devi Amazon, ihtiyaçlarını desteklemek için milyar dolarlık kredi anlaşması gerçekleştirdi. İşte detaylar...
E- Ticaret Devi Amazon Milyar Dolarlık Kredi Aldı
HABER GİRİŞ

Amazon.com Inc, belirli borç verenlerle e-ticaret devine 8 milyar dolarlık teminatsız kredi sağlamak için anlaşmaya vardığını söyledi. Kredinin vadesinin 364 gün olacağı belirtildi.

Bunun yanında ayrıca 364 gün daha uzatma opsiyonu olacağı ve gelirlerin genel kurumsal amaçlar için kullanılacağı ifade edildi.

Şirketin sözcüsü İngiliz haber ajansı Reuters’a konuştu. Belirsiz makroekonomik ortam göz alındığında son birkaç aydır sermaye harcamalarını, borç geri ödemelerini, satın almaları ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını desteklemek için farklı finansman seçenekleri kullandıklarını belirtti.

Amazon’un sözcüsü dünya genelinde etkili olan yüksek enflasyon oranlarına değinerek, bundan dolayı işletmelerin ve tüketicilerin harcamalarını kısmak zorunda kaldığını aktardı.

Çevrimiçi perakendeciliğin muhtemelen daha yavaş bir büyüme için hazırlandığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Amazon’un 30 Eylül’de sona eren üçüncü çeyreğin sonunda yaklaşık 35 milyar dolarlık nakit ve benzeri ayrıca 59 milyar dolarlık uzun vadeli borcu olduğu ifade edildi.

Bu kapsamda Amazon hisseleri 2022 yılında yüzde 50’den fazla değer kaybetti. Ayrıca söz konusu ekonomik zorluklar nedeniyle binlerce çalışanını işten çıkarma kararı almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.