Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın İlk İnsan Taşıyabilen Drone Modeli: “Ehang 184”

Dronelar artık hayatımızın bir parçası haline geldi diyebiliriz. Şimdi sizlere dünyanın ilk insan taşıyabilen drone modelini tanıtacağız.
Dünyanın İlk İnsan Taşıyabilen Drone Modeli: “Ehang 184”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Takip edenler hatırlayacaktır, daha önce de sizlere en pahalı drone modelleri isimli yazımızı sunmuştuk. Şimdi onlardan çok daha gelişmiş bir tasarımla yine karşınızdayız. Teknolojinin günümüzdeki hızına yetişebilmek gerçekten mümkün değil. Droneler hayatımıza gireli sadece birkaç yıl olmuşken, bu cihazlar akıl almaz tasarımlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Zaten yapmış oldukları işlerle bizleri fazlasıyla şaşırtan droneler, şu anda hayallerimizin çok daha ötesinde bir yere ulaştı.

Dünyanın ilk insan taşıyabilen drone modeli Çinli ekip Ehang firmasının imzasını taşıyor. Oldukça heyecan verici bu tasarım, helikopter benzeri bir prototiptir. Tek kişilik olan bu cihazın kalkış ve iniş yapabilmesi için sadece iki buton yeterli oluyor. Kullanımı nispeten kolay görünse de içerisinde insan taşıdığı düşüncesiyle adrenalin seviyemizi bir kat daha arttırıyor. Ehang 184 olarak adlandırılan drone benzeri bu taşıt, gelecekte çok daha popüler olacağa benziyor. Şimdi hazırsanız, bu drone modelini birlikte test edelim.

İşte karşınızda dünyanın ilk insan taşıyabilen drone modeli:

Çin İşi Drone “Ehang 184”

Çin İşi Drone “Ehang 184”184, tek kişilik olarak tamamlanmış. Sekiz pervane ve dört kolluğu bulunan bu araç, şimdilik uçmaya hazır değil. Çin hükümeti bu cihazın kullanılmadan ve seri üretime geçirilmeden önce tam anlamıyla özelliklerine ve kullanımına açıklık getirilmesini istemiştir. Ehang şirketi, bu çalışmalarından hükümetin emin olabilmesi için kısa süreliğine kullanmalarına izin vermiştir.

AKLINIZI BAŞINIZDAN ALACAK 10 TEKNOLOJİK BULUŞ İÇİN TIKLAYIN.

GCM Yatırım Banner

200 kg ağırlığındaki bu drone, 5.5 metre uzunluğuna sahip olsa da içine katlandıktan sonra 1.5 metreye kadar iniyor. Standart bir park yerineyse mükemmel bir şekilde uyuyor. İlk kez üretilen 184, saatte 100 kilometrelik hız ile dikine kalkış yapabilmektedir. 35 kilometreye kadar yolculuk yapabilen bu drone, 23 dakika boyunca uçmasını sağlayan bir bataryaya sahiptir.

Çin İşi Drone “Ehang 184”Fiyatı henüz açıklanmamış olan bu drone, evinizin terasından şehrin diğer ucuna uçabilme düşüncesiyle bile bizleri fazlasıyla heyecanlandırmaya yetiyor. Bu drone ile zorlu arazilerde keşif uçuşları yapabilir, inanılmaz manzaraların üzerinde gezintiye çıkabilir ya da marketlere yiyecek almaya gidebilirsiniz. Bunları yaparken koca aleti nereye sığdıracağım korkunuzun da olmaması gerektiğini yeniden hatırlatalım.

Teknolojinin sınır tanımayan yaratıcılığı bizleri hem fazlasıyla büyülemeye hem de içimizde büyük bir korku uyandırmaya devam ediyor. Bundan yaklaşık 5 ya da 10 yıl önce bizlere hayal ürünü veya bilimkurgu filmlerinin bir parçası olarak gelen ürünler ile bu dönemde karşılaştığımızda, aklımıza bundan birkaç yıl sonra hangi uçuk ürünlerin piyasaya sürüleceği sorusunu getiriyor. Sizler için hazırlayıp, paylaşmış olduğumuz dünyanın ilk insan taşıyabilen drone modeli Ehang 184 modeli ile ilgili düşünce ve yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.